کتاب دفتر خاطرات حیوانات

5 از 2 نظر

کتاب الکترونیکی دفتر خاطرات حیوانات

حجم دانلود: 377.8 کیلو بایت
صفحات کتاب : 47

نویسنده در دفتر خاطرات حیوانات از چشم حیوانات به دنیا نگریسته و از زبان آن ها سخن می گوید.

علیرضا غفاری در این کتاب نشان می دهد که حیوانات نیز می توانند دست به قلم شده و از خاطراتشان بگویند. در این کتاب که داستانی طنزگونه دارد، خواننده با دنیا و دیدگاه حیوانات آشنا می شود و با دید آن ها به جهان پیرامون خود می نگرد. غفاری به درخواست حیوانات، فهرست دفتر خاطرات را بدون رعایت حروف الفبا نوشته و از زبان حیوانات سخن می گوید.

وی در این کتاب که تجربه ای نو و بدیع است، تاریخ و فضای وقوع داستان ها را با نگاهی فانتزی توصیف می کند و بوفالو را در مکزیکوسیتی، فیل را در بمبئی، خوک را در فیلادلفیا، شیر را در سیرک بزرگ ناپل ایتالیا و اسب را در میدان نقش جهان اصفهان به تصویر می کشد. در پایان نیز تصویر شاعر از رستوران طبیعت را پیش روی خوانندگان کتابش قرار می دهد و یک پرس ماهی زنده برای خرس، یک دیس استخوان درشت گاو برای سگ، یک سطل یونجه تازه برای اسب و یک ساندویچ مغز برای الاغ سرو می کند!

وی در مقدمه کتابش سخن اندیشه برانگیزی آورده است که در میان انبوه درختان جنگل و درست در میانه آن کتابخانه بسیار بزرگ، مجهز، مدرن و استثنایی وجود دارد که تمام کتاب های منحصر به فرد آن به صورت حیرت انگیزی روی برگ درختان نگارش یافته و بخش اعظم آن را تشکیل می دهد!

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دفتر خاطرات حیوانات

مشخصات کتاب دفتر خاطرات حیوانات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 47

کنگره : ‫‬‮‭PIR8152 /ف227‫‬‮‭د7 1390

دیویی : ‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 2348553

شابک : 978-600-175-153-0

سال نشر : 1390

شابک دیجیتال : 978-600-03-1986-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب دفتر خاطرات حیوانات