کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج‌البلاغه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی حاکمیت و حکمرانی در نهج‌البلاغه

حجم دانلود: 940.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 296

نهج البلاغه، گزیده ای از خطبه ها، نامه ها، حکمت ها و کلمات قصار امیرالمؤمنین علی(ع) و دائرة المعارفی اسلامی است که به وسیله ادیب و دانشمند برجسته شیعه سید رضی (م 406ق) گردآوری شده است. محتوای ژرف و عمیق در قالب الفاظ و عبارت های فصیح و بلیغ همراه با جامعیت مطالب، از این کتاب ارزشمند اثری جاودانه ساخته است، تا آن جا که هر پژوهشگر ژرف نگری آن را بالاتر از کلام مخلوق و پایین تر از کلام خالق می داند و لقب «اخ القران» را زیبنده آن می داند.
به اعتراف دانشمندان ـ مسلمان و غیرمسلمان ـ که محضر نهج البلاغه را درک کرده اند، نه تنها گذشت زمان نتوانسته از طراوت و تازگی نهج البلاغه بکاهد و آن را کهنه و فرسوده سازد؛ بلکه بیانات، تحلیل ها و محتوای عمیق آن چنان است که گویی همین امروز حضرت آنها را بیان کرده است.
بی تردید نهج البلاغه بعد از قرآن کریم، یکی از گران قدرترین و ارزشمندترین میراث مکتوب اسلام است. این کتاب مجموعه ای به ابعاد وجودی یک انسان کامل است. امام خمینی(ر ه ) درباره عظمت و جامعیت نهج البلاغه می نویسد:
کتاب نهج البلاغه که نازل روح اوست، برای تعلیم و تربیت ما خفتگان در بستر منیت و در حجاب خود خواهی، خود معجونی است برای شفا و مرهمی است برای دردهای فردی و اجتماعی و مجموعه ای است دارای ابعادی به اندازه یک انسان و یک جامعه انسانی از زمان صدور آن تا هر چه تاریخ به پیش می رود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج‌البلاغه

مشخصات کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج‌البلاغه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 296

کنگره : BP38/09‭‬ ‭/س9‫‭ب23 1392

دیویی : 297/9515

کتابشناسی ملی : 3382602

شابک : 978-964-195-728-7‬‬

سال نشر : 1392

کد کتاب : BA0161

نظرات درباره کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج‌البلاغه