کتاب شبه خاطرات (جلد اول)

5 از 2 نظر

ناشر: عطایی

نویسنده:

کتاب الکترونیکی شبه خاطرات (جلد اول)

حجم دانلود: 13.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 1189

خاطرات دکتر علی بهزادی در سالهای دهه سی تا انقلاب اسلامی از چهره های برجسته سیاسی آن دوران.

کتاب شبه خاطرات اثر ارزشمند زنده یاد دکتر علی بهزادی تاریخ شفاهی عصر پهلوی را بیان می نماید. از نظر اهمیت محتوی، در مورد تاریخ معاصر ایران، خوانندگان این کتاب با نکته هایی ظریف، روشنگر و حتی شگفت انگیز از کارها، گفته ها و وصف حال ها رو به رو خواهند شد که شاید در هیچ منبع دیگری نتوانند نظیر آنها را بدین وضوح و آسانی، فرا یابند!؟ نمونه هایی زنده و دردناک از چرخش های یکصد و هشتاد درجه ای از چپ چپ به راست راست، را در شرح حال تحصیل کرده های دانشگاهی و نه روشنفکران راستین استوار در شبه خاطرات می توان بازیافت.
همچنین شبه خاطرات و آن هم نه چندان به ندرت، طنزی مطبوع، توأم با صداقت، از ظرفیت پایان ناپذیر انسانیت ناپذیر انسانیت در شخصیتی، به ظاهر مفلوک و مشهور به جلاد مطبوعات، یعنی درست درجایی که هرگز انتظار آن نمی رفته است، خواننده را یکسره غافلگیر می نماید که به تجلی نورها در تیرگی ها، بشارت می دهند! در وصف حال ها، در شبه خاطرات کمتر به شرح زائد بدیهی ها و مصادره به مطلوب ها بر می خوریم. بلکه بیشتر کشف مجهول ها، به وسعت دایره ی شناخت های ما برکت می بخشند.
کوتاه سخن، شبه خاطرات هرمنویتیک ماکیاولیسم در ایران معاصر است که به شیوه ای هر چه نزدیک تر به سبک تدوین کتاب های مرجع تاریخی، شامل انواع فهرست ها و نمایه ها، در خور استفاده همه به ویژه پژوهندگان رشته تاریخ معاصر ایران، به چاپ رسیده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شبه خاطرات (جلد اول)

مشخصات کتاب شبه خاطرات (جلد اول)

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : شبه خاطرات

صفحات کتاب : 1189

کنگره : ‭PN5449 /‮الف‬9‬‭ب87 1390‬

دیویی : ‭070/92‬

کتابشناسی ملی : 1937154

شابک : 978-964-313-684-0

سال نشر : 1390

نظرات درباره کتاب شبه خاطرات (جلد اول)

98921****3623

او نه کار بد می کند و نه بد کار می کند.

1395/11/6

پاسخ