کتاب بصیرت نیاز همیشگی

3 از 1 نظر

ناشر: جمال

نویسنده:

کتاب الکترونیکی بصیرت نیاز همیشگی

حجم دانلود: 462.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 148

مقام معظم رهبری حفظه الله در جمع مردم خونگرم چالوس و نوشهر در ارتباط با ضرورت وجود بصیرت می فرمایند:
بصیرت قطب نمای حرکت صحیح در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است به گونه ای که اگر کسی این قطب نما را نداشت و نقشه خوانی بلد نبود ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند. اگر بصیرت نباشد٬ انسان حتی با نیت خوب ممکن است گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.

پیامبران با شناخت، آگاهی و ایمانی که به هدف دارند، برای ارشاد مردم به پا می خیزند؛ ازاین رو، در راه رسیدن به هدف خود استوارند؛ همانند کوهی برابر ناملایمات و نادانی ها می ایستند و کوچک ترین تردیدی ندارند.
در مقابل، دلیل مخالفت امّت ها با پیامبران و اهداف نورانی شان، ناآگاهی و نداشتن بینش صحیح بوده است. همواره انبیا از نادانی امّت ها رنج می بردند. این نادانی به اندازه ای بود که سران کفر و شرک به آسانی، مردم را فریب می دادند و ایشان را به مقابله با پیامبران وامی داشتند.

در طول تاریخ، علّت هر فساد و اختلاف که نسل ها را تباه و آبادانی ها را ویران کرده، پیروی ملّت ها از گمراهان بوده است. ازاین رو، گرفتارشدن انسان ها در دام مستکبران و تباه شدنشان از نادانی و ناآگاهی شان ناشی می شود که سرچشمة این ناآگاهی و نادانی، نداشتن بینش صحیح (یعنی بی بصیرتی) است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بصیرت نیاز همیشگی

مشخصات کتاب بصیرت نیاز همیشگی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 148

کنگره : ‫‬‭BP286/2‫‬‭/ر34ب6 1392

دیویی : ‫‬‭297/83

کتابشناسی ملی : 2945678

شابک : 978-964-202-202-1

سال نشر : 1392

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب بصیرت نیاز همیشگی