کتاب قصه های آقابزرگ

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی قصه های آقابزرگ

حجم دانلود: 2.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 124

معرفی کتاب قصه‌های آقابزرگ

مجموعه داستان قصه‌های آقابزرگ مشتمل بر پنج داستان به نام های چار زبر، گردان رعد، علی بابا و سکه های طلا، ارثیه پدری، قصه‌های کوتاه آقابزرگ با موضوعات مختلف و جهت گروه سنی نوجوانان و همچنین بزرگسالان به نگارش درآمده است.


گزیده کتاب قصه‌های آقابزرگ

در شکرستان مرد ثروتمند و خسیسی به نام خواجه بهمن بود که برای آنکه هزینه خوراک و خرید غلامان را نپردازد غلامی نداشت. او زمانی که دوستان ثروتمندش را می‌دید که چگونه نوکرانشان کارهایشان را انجام می‌دهند هوس داشتن غلام و نوکر به سرش میزد اما نمی‌توانست از سکه‌هایش دل بکند. سرانجام خواجه بهمن دلش را به دریا زد و به سراغ یکی از دلالان خریدوفروش غلام رفت و از او خواست که ارزان ترین نوکری را که سراغ دارد برای انجام کارهایش در اختیار او قرار دهد.

فروشنده در ازای دریافت چند سکه‌ی طلا، مردی تنومند اما ابله و نادان را به او معرفی کرد. این مرد از اهالی سرزمین های دوردست بود و در شکرستان غریبه بود. خواجه بهمن خوشحال به همراه غلامش که کمرقلی نام داشت به راه افتاد. وقتی به خانه رسیدند خواجه بهمن رو به غلام کرد و گفت: ما امروز هوس بادمجان کباب کرده‌ایم. یک عدد بادمجان بخر و پوستش را بکن و برایمان کباب کن.

غلام فکری کرد و گفت: ارباب جان بادمجان چیست؟ ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قصه های آقابزرگ

مشخصات کتاب قصه های آقابزرگ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 124

کنگره : ‭PIR8349‬

دیویی : ‭8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 8420673

شابک : ‭978-622-292-300-6‬

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب قصه های آقابزرگ