کتاب آزادسازی مهران

شکست استراتژی دفاع متحرک عراق

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی آزادسازی مهران

حجم دانلود: 13.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 728

معرفی کتاب آزادسازی مهران

آزادسازی مهران که به کوشش مهدی حاجی‌خداوردی‌خان منتشر شده، کتاب چهل‌ و دوم جلد ۲ از مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق است که به موضوع شکست استراتژی دفاع متحرک عراق و آزادسازی می‌پردازد. مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق در طول شش سال تحقیق و مطالعه پژوهشگران در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

این مجموعه دربرگیرنده مهم‌ترین وقایع و اقدامات سیاسی و نظامی و گزیده‌ای از وقایع مهم اقتصادی و اجتماعی در دوران هشت سال دفاع مقدس است. هر فصل کتاب یک روز را تشریح کرده است، هر روز شامل مجموعه‌ای از گزارش‌ها است و هر گزارش یک شماره دارد. خواندن مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق را به همه علاقه‌مندان به تاریخ دفاع مقدس و تاریخ معاصر پیشنهاد می‌کنیم.


گزیده کتاب آزادسازی مهران

نخست وزیر در پایان جلسه امروز هیئت دولت که با حضور استانداران استانهای آذربایجان شرقی و غربی تشکیل شد در گفت وگو با خبرنگاران مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه را، بررسی وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی استان های آذربایجان شرقی و غربی و طرح توسعه عمرانی این دو استان و طرح اشتغال توابین گروه‌های ضدانقلاب ذکر کرد.

نخست وزیر همچنین مواضع دولت را در برابر حدود آزادی بیان مخالفان سیاسی، استمرار مبارزه با احتکار و پاسخ به پیشنهاد نخست وزیر زیمبابوه درباره تشکیل سپاه چندملیتی برای مبارزه با آفریقای جنوبی تشریح کرد. میرحسین موسوی نخست وزیر، با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از اوایل انقلاب همواره از نظر سیاسی و امنیتی در معرض توطئه‌ها و تهدیدهای دشمنان بوده، خاطرنشان کرد که باوجود این وضع به سبب آگاهی و ارتقای روحیه انقلابی مردم این دو استان در مقابله با تهدیدات، استقرار قوی نظام جمهوری اسلامی در آن مناطق به خوبی نشان داده شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آزادسازی مهران

مشخصات کتاب آزادسازی مهران

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : روزشمار جنگ ایران و عراق

صفحات کتاب : 728

کنگره : س25ر9 42 .ج/DSR1602

دیویی : ‏‫‬‮‭955/084302

کتابشناسی ملی : 5148103

شابک : 978-964-6315-00-6

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب آزادسازی مهران