کتاب پشت درهای بهشت

3 از 1 نظر

کتاب چاپی پشت درهای بهشت

صفحات کتاب : 186

معرفی کتاب پشت درهای بهشت

کتاب پشت درهای بهشت درباره رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه در آن‌ زمان، به ‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است. نویسنده این ‌کتاب، مخاطبش را به شهر کوفه و زمانی می ‌برد که 10 هزار نامه برای امام حسین (ع) فرستاده شده و از او دعوت کرده ‌اند برای امامت به کوفه بیاید. اما با ورود عبیدالله بن زیاد، ورق برمی ‌گردد و کوفه روی دیگرش را نشان می‌ دهد. در نتیجه کوفه در اختیار ابن ‌زیاد قرار گرفته و مردم شهر و قبایل برای بیعت با او، از هم سبقت می‌ گیرند.


داستان این ‌رمان درباره جوانی به ‌نام موقع است که مقابل پدر خود می‌ ایستد و خواستار رسیدن به لشگر امام حسین (ع) است. موقع، شاگرد ویژه حبیب‌ بن ‌مظاهر (ع) است. وقتی حبیب به قصد پیوستن به امام حسین (ع) از کوفه خارج می ‌شود، موقع با واقعیتی روبرو می‌ شود که ...

رضا کاشانی اسدی در کتاب پشت درهای بهشت، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین (ع) را تصویر کرده و برخی از عبرت ‌های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان کرده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن ‌برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می‌ کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پشت درهای بهشت

مشخصات کتاب پشت درهای بهشت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 186

کنگره : ‭PIR8358‬

دیویی : ‭8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 7289788

شابک : 978-964-973-662-4

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب پشت درهای بهشت

98935****5702

عالی

1400/7/10

پاسخ