کتاب بازگشت به هور

‬ ۱۵ بهمن ۱۳۶۳ تا ۱۷ فروردین ۱۳۶۴

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی بازگشت به هور

حجم دانلود: 17.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 1072

معرفی کتاب بازگشت به هور

کتاب بازگشت به هور از 15 بهمن‌ماه 1363 شروع می‌شود و تا 17 فروردین 1364 یعنی 62 روزشمار جنگ ایران و عراق را شامل می‌شود. روزشمار بازگشت به هور اگرچه 62 روز از دوران هشت‌ساله دفاع مقدس را شامل می‌شود اما باید گفت این مقطع زمانی پر از حوادثی است که هم از بُعد نظامی و هم غیرنظامی از اهمیت بالایی برخوردار است و هرکدام از این حوادث مطرح‌شده نیازمند تحقیق و پژوهشی مجزا می‌باشد.

نویسنده، طرح و اجرای عملیات بدر را به ‌عنوان موضوع اصلی و مهم در بُعد نظامی روزشمار سی و پنجم مطرح در نظر گرفته است و نیز موضوع مهم دیگری که در این کتاب مورد بحث قرارگرفته است تمایل گروه اتحادیه میهنی کردستان عراق (طالبانی‌ها) برای همکاری با ایران بود که این نیز در این اثر مفصل تشریح شده است.

گزیده کتاب بازگشت به هور

حملات جنگنده های عراق به مناطق مسکونی ایران همچنان در کانون توجه رسانه های بین المللی قرار دارد. هرچند برخی رسانه ها معتقدند طولانی شدن جنگ و عادی شدن اخبار آن سبب شده بازتاب اخبار جنگ گسترده نباشد، اما بااین حال تعداد زیادی از رادیوها، روزنامه ها و خبرگزاری ها، اخبار مربوط به حوادث جنگ عراق و ایران، به ویژه جنگ شهرها را منتشر کردند. رادیو بی بی سی در خبر ساعت 19:45، اعلام کرد شهرها و روستاهای غیرمرزی زیر آتشبارها قرار دارد که تلفات سنگینی درپی داشته است.

این رادیو بدون اشاره به هشدار ایران مبنی بر حملات تلافی جویانه، افزود: «ایران و عراق هر یک دیگری را متهم به تشدید حملات به هدف‌های غیرنظامی طرف دیگر کردند.  بی بی سی همچنین با اشاره به حملات عراق به شهرهای سوسنگرد و پیرانشهر، آسیب های جانی دو شهر را به ترتیب 46 و 120 تن غیرنظامی اعلام کرد. درضمن حمله 10 هواپیمای جنگنده ایران به سه هدف راهبردی در سه شهر عراق و به آتش کشیده شدن پالایشگاه خانقین از جمله اخبار این ساعت رادیو بی بی سی بود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بازگشت به هور

مشخصات کتاب بازگشت به هور

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : روزشمار جنگ ایران و عراق

صفحات کتاب : 1072

کنگره : س25ر9 35.ج/DSR1602

دیویی : ‏‫‭955/084302‬

کتابشناسی ملی : 6118800

شابک : 978-622-6681-29-2

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب بازگشت به هور