کتاب کفیل

زندگی حضرت ابوالفضل (ع) در آینه روایت‌های کوتاه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی کفیل

حجم دانلود: 717.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 158

معرفی کتاب کفیل

کتاب کفیل شرح زندگی حضرت ابوالفضل (ع) است در قالب روایت‌های گزیده و بسیار کوتاه از ابتدای زندگی حضرت ابوالفضل(ع) فرازهایی از دوران زندگی تا حضور و شهادت ایشان در کربلا و خاکسپاری و فرازی از ارادت دوست‌داران اهل بیت(ع) به ایشان و حرم ایشان.

گزیده کتاب کفیل

کفیل، از مردی می‌گوید که افسانه نیست؛ لاف نیست که بگویم پدرش علی (ع) نام داشت و بردن همین نام، کافی است تا بدانیم او از نسل کیست. کفیل، از پهلوانی می‌گوید که پهلوانان عالم، به نام او اقتدا می‌کنند و شهدا به حالش غبطه می‌خورند. کفیل، از غیرت مجسم می‌گوید؛ از قامت فتوت، از چشم‌هایی که آب را شرمندهٔ نجابت خود کرد و از قهرمان نهر علقمه؛ عباس بن علی (ع). کفیل، از برادر زینب (س) می‌گوید و از برادر حسین (ع)؛ عَلَمدار بزرگ ولیّعصر، یکّه امیر سپه کرب و بلا، حیدر حیدر.

کفیل افسانه نیست. گوشه‌هایی از زندگی جوانمردی است که مثل یک عَلَم، هیچوقت بر زمین نماند و مانند پدرش، اسدالله الغالب خواندش تا حیدری دیگر در میدان تکرار شود و بعد هم حیدرها. در حدّ بضاعت حقیر، این چند صفحه را بپذیرید. باشد که روزی امام غایب (عج)، حاضر شود و برایمان بگوید که عباس (ع) کیست.

زیبا، شجاع و پهلوان، یلی بود برای خودش. جانش به جان پسرش بند بود. عباس(ع) را که می دید، میگفت: «ثمرۀ جانم! به خدا میسپارمت.» مادر است دیگر. از نگاه مردم حسود میترسد.

سایه بود برای همه.  پدر، برادر و یا حتّی خواهرش را که می‌دید می‌ایستاد تمام قد در برابرشان. جلوتر از آنها راه نمی رفت. قبل از آنها، صحبت نمی‌کرد و بین کلامشان حرفی نمی زد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کفیل

مشخصات کتاب کفیل

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 158

کنگره : PIR8341

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 8442201

شابک : 978-622-7459-10-4‬

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب کفیل