کتاب قاصد خنده رو

کتاب فضل الله محلاتی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی قاصد خنده رو

حجم دانلود: 35.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 238

معرفی کتاب قاصد خنده رو

کتاب قاصد خنده رو، زندگی شهید حجت الاسلام شیخ فضل الله مهدی زاده محلاتی را از نگاه چهارده راوی بازگو می کند. بخش اصلی این خاطرات به سال های قبل از انقلاب باز می گردد و به چگونگی شکل گیری حلقه مبارزان توسط امام خمینی (ره) اشاره دارد.

گزیده کتاب قاصد خنده رو

انس من با امام زیاد بود. یکی از راه های ارتباط من آقامصطفی بود. ما هر دومان متولد سال 1309 بودیم. امام تابستان ها می آمدند محلات. آن روزها آقامصطفی سیزده چهارده سال اش بیش تر نبود. ما با هم میرفتیم توی باغهای محلات به گردش و تفریح. من از همان زمان با آقامصطفی آشنا شدم. این آشنایی باعث شد که توی قم هم بتوانم به منزل شان آمد و شد بیشتری بکنم و به هم انس بیشتری بگیریم.

پدرزن من مرحوم آیت الله شهیدی از دوستان امام بود. امام در محلات بیش تر به منزل ایشان می آمدند. ما با هم ارتباط خانوادگی داشتیم. در نتیجه علاقه ی من روز به روز به ایشان بیش تر می شد. آمدن امام به محلات خیر و برکت خودش را داشت. در سال هایی که کل ماه رمضان را آن جا می ماندند، هر روز سر ساعت پنج بعدازظهر می آمدند در مسجد جامع شهر می نشستند و مردم هم می آمدند و ایشان برایشان درس اخلاق می گفتند. همان درسهای اخلاقی که در کتاب اربعین آمده و من یک مقدارش را استنساخ کرده ام. 

جاذبه یی که مرا به طرف امام کشاند، از همین درسهای اخلاقی بود که در سن چهارده سالگی در مسجد جامع محلات پای آن نشستم. اصلاً مردم محلات از همان وقت و به دلیل همان روزهای ماه رمضان بود که این قدر به ایشان ارادت داشتند...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قاصد خنده رو

مشخصات کتاب قاصد خنده رو

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : از چشم ها

صفحات کتاب : 238

کنگره : DSR1568‭‬ ‭/م3‏‫‭خ6 1391

دیویی : 955/083092

کتابشناسی ملی : 2929569

شابک : 978-600-5182-88-0

سال نشر : 1391

نظرات درباره کتاب قاصد خنده رو