کتاب نان آور

دختران کابلی 1

3 از 1 نظر

کتاب چاپی نان آور

صفحات کتاب : 552

معرفی کتاب نان آور

کتاب نان آور نخستین رمان از رمان های سه گانه «دختران کابلی» است. و بیانگر زندگی مردم افغان در زمانی است که طالبان، یک گروه مذهبی افراطی، آن را اداره می کند. داستان برشی از تاریخ افغانستان است و می تواند برای جامعه شناسان و پژوهشگران مسایل سیاسی و تاریخی، به ویژه محققان مسایل زنان سر نخی باشد. این داستان با وجود داشتن فضایی غم انگیز، سرشار از امید به آینده و روشنی است. نویسنده کتاب، "دبورا الیس"، مدت ها در اردوگاه های پناهندگان افغانی به سر برده و داستان های فراوانی از این شکل شنیده است. او تمام حقوق این کتاب را به "انجمن زنان برای زنان" در افغانستان هدیه کرده است. زنانی که زندگی خود را وقف آموزش دختران افغانی در اردوگاه های پناهندگان کرده اند.

کتاب نان آور برنده ی جایزه ی "پیتر پن" سوئد، جایزه ی "راکی ماونتین" و جایزه ی کتاب "میدل ایست " دانشگاه کالیفرنیا بوده است.


گزیده کتاب نان آور

مرد، میان او و نور خورشید ایستاد. پروانه قبل از دیدن او، سایه‌اش را حس کرده بود. سرش را برگرداند و بر سر آن مرد دستار سیاه مخصوص افراد طالبان را دید. تفنگی روی عرض سینه‌اش قرار داشت؛ به همان ترتیبی که کیف رودوشی پدرش روی سینه‌اش قرار می‌گرفت.

سرباز طالبان همچنان به او نگاه می‌کرد. بعد دستش را توی جلیقه‌اش برد و در حالی که نگاهش به پروانه بود، چیزی را از جیب جلیقه‌اش بیرون کشید.پروانه می‌خواست چشم‌هایش را ببندد و منتظر شلیک او باشد که دید او نامه‌ای را از جیبش بیرون آورده است.او روی پتو، کنار پروانه، نشست.

گفت: «این را بخوان!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نان آور

مشخصات کتاب نان آور

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : دختران کابلی

صفحات کتاب : 552

کنگره : PR9199/3‏‏‫‭/‮الف‬7ر8 1389

دیویی : 813/6‬‬

کتابشناسی ملی : 2‎2‎7‎9‎2‎8‎2‬

شابک : 978-964-536-925-3

سال نشر : 1389

نظرات درباره کتاب نان آور