معرفی کتاب زان تشنگان

کتاب زان تشنگان کتاب سوم از مجموعه «کآشوب» است که نشر اطراف در آستانه محرم هر سال منتشر می کند. کتاب های «کآشوب» و «رست خیز» دو جلد دیگر این مجموعه هستند. کتاب زان تشنگان ماجرای سرایت دلبستگی است. قصه دست به دست شدن سرسپردگیِ ابدی.

بیست و چهار نفر در این کتاب زندگی شان را جستجو کرده اند تا آستانه ای را بیابند که بعد از آن برای همیشه به شورِ محرم پیوند خورده اند. بیست و چهار نفر در جستجوی خاطره هایشان به غریبه یا خویشاوندی رسیده اند که سالی و ماهی و روزی، این عشق را به راوی انتقال داده است.


گزیده کتاب زان تشنگان


غروب روز چهارم پنجم دهه‌ی محرم بود. نمازگزارها هنوز از مسجد سرازیر نشده بودند به خانه‌ی حاج عباس ماسّی. حاج محمود، خِرِ خلوتی پیش از مراسم را چسبیده بود و داشت تجهیزات «مداربسته» را علم می‌کرد. مداربسته شعبده‌ی تازه‌ای بود که آن سال راه انداخته بود. همزمان تصویر حیاط اصلی را توی دو تا تلویزیون دیگر پخش می‌کرد، یکی توی اتاق‌های آخر خانه و یکی هم در حیاط زنانه. این کارش کلی کابل کِشی داشت و هر شب یک ساعتی وقتش را می‌گرفت.

مؤدب نشسته بودم در یک قدمی تختی که دوربین و سه‌پایه را بالای آن عَلَم کرده بود. با انگشتم بافت قالی را پس و پیش می‌کردم و با تغییر رنگی که ورِ پاخورده و ورِ تمیز خِفت‌ها نشان می‌داد نقاشی می‌کشیدم. سرم را که بالا آوردم آن اتفاق سرنوشت‌ساز پیش چشمم رخ داد. شُلیِ یکی از پیچ‌های گردن سه‌پایه باعث شد که دوربین خیلی آرام روی محور پیچ بچرخد و سرش را رو به خاک باغچه پایین بیاورد. خونسرد و بی خیال.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب زان تشنگان

مشخصات کتاب زان تشنگان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 336

کنگره : ‏‫‭PIR4249

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/6208‬‬

کتابشناسی ملی : 5751683

شابک : 978-622-6194-29-7

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب زان تشنگان