کتاب تربیت فرزند

کتاب سوم

3 از 1 نظر

کتاب چاپی تربیت فرزند

صفحات کتاب : 304

معرفی کتاب تربیت فرزند

کتاب تربیت فرزند نوشته مجتبی تهرانی است که توسط انتشارات موسسه فرهنگی‌پژوهشی مصابیح‌الهدی منتشر شده است. آیت الله مجتبی تهرانی در سال های پایانی عمر شریفش، مباحثی را پیرامون تربیت نفس و دیگران مطرح کرده اند، این بیانات در قالب مجموعه «ادب الهی» که شامل 5 جلد کتاب است منتشر شده است.


سومین کتاب از این مجموعه، «تربیت فرزند» است که حضرت استاد(ره) برای اولین بار با ایجاد طبقه بندی دقیق در مسأله تربیت فرزند، راه را برای درک مسیر صحیح تربیت روشن کرده اند و می فرماید: والدین تنها باید استعدادهای درونی فرزند خود را شکوفا کنند که ما از آن به «آبیاری زمین وجود کودک» تعبیر می کنیم، زمین وجودی کودک آماده است، بذر هم آماده است، در این حال والدین اگر به این زمین آب ندهند، خیانت کرده اند.


گزیده کتاب تربیت فرزند


از امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل است که:
بیشتر هَمّ خود را صَرف تأمین نیازهای مادّی خانواده و فرزندانتان نکنید.
متوجّه هستی؟!
در ادامه حضرت دلیل این مطلب را به زیبایی بیان می کند:
اگر به فکر امور معنوی آن ها باشید و همّ و غمّ خود را در این راه مصرف کنید و پیوندشان را با خدا محکم کنید، آن ها از اولیای خدا شده و خداوند نیز هیچ وقت دوستانش را وانمی گذارد.
حضرت چقدر زیبا این مسئله را بیان کرده اند! اگر بیشترین همّتت را برای این بگذاری که فرزندانت از دوستان خدا بشوند و پیوندشان را با خدا محکم کنی، خدا هم هیچ گاه دوستانش را رها نمی کند. غصّه مادّیات آن ها را هم نخور؛ چرا که اگر رابطه آن ها با خداوند درست شود، مادّیات آن ها نیز تأمین خواهد شد. مولا هیچ گاه عبدش را تنها نمی گذارد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تربیت فرزند

مشخصات کتاب تربیت فرزند

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : ادب الهی

صفحات کتاب : 304

کنگره : ‏‫‬‮‭BP10/5‏‫‭‏‫‬‮‭‭/ت96‮الف‬4 1393‬

دیویی : ‏‫‬‮‭297/08

کتابشناسی ملی : 3216238

شابک : ‏‫‭978-600-6940-09-0

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب تربیت فرزند