کتاب در آغوش قلب ها

اشعار و خاطرات مردم افغانستان درباره امام خمینی(ره)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی در آغوش قلب ها

صفحات کتاب : 285

معرفی کتاب در آغوش قلب ها

کتاب در آغوش قلب ها نمونه کوچکی از عمق علاقه آزادگان جهان به امام خمینی(ره) است، کتابی که در آن خاطراتی از خادم تا سربازان او در افغانستان گردآوری شده است. محمدسرور رجایی، شاعر و فعال فرهنگی افغانستانی، که چند سالی است تلاش دارد تا در قالب ارائه کارهای فرهنگی، اشتراکات دو ملت ایران و افغانستان را نشان دهد، این بار به سراغ سروده ها و آثاری رفته که نشان دهنده علاقه افغانستانی ها به امام(ره) است اما سال ها منتشر نشده بود.


این اثر دربردارنده ۳۴ قطعه از خاطرات اهالی فرهنگ، فعالان ادبی و فرهنگی افغانستان و ۵۵ قطعه سروده شده از شاعران این کشور است. سروده ها در قالب های مختلف غزل، مثنوی، نیمایی و ... به نظم در آمده که همگی بیانگر ارادت شاعران به امام(ره) است. همچنین مجموعه ای از تصاویر مربوط به برگزاری جلسات رحلت امام(ره) در روستاها و شهرهای افغانستان از دیگر موضوعات پرداخته شده در این کتاب است.


به گفته گردآورنده این اثر؛ بخش اول کتاب، شعرهای شاعران افغانستانی درباره امام(ره) است که پراکنده و کسی به آن توجه نکرده بود. بخش دوم، خاطرات افغانستانی‌ها اعم از آدم های معروف و ناشناخته درباره حضرت امام است. بخش سوم هم عکس های دیده نشده از مراسم های بزرگداشت و ترحیمی است که افغانستانی ها در نقاط مختلف افغانستان برای امام(ره) برگزار کرده بودند. در واقع کتاب «در آغوش قلب ها» منتشر شد تا به همه دوستان ایرانی و افغانستانی یادآور شود که ما هم امام(ره) را می شناختیم و دوستش داشتیم و داریم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب در آغوش قلب ها

مشخصات کتاب در آغوش قلب ها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 285

کنگره : ‏‫‬‬‮‭DSR1576/4‏‫‬‬‮‭/ر264د4 1398

دیویی : ‏‫‬‬‮‭955/0842

کتابشناسی ملی : 5607164

شابک : 978-622-95590-5-5

سال نشر : ‏‫1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب در آغوش قلب ها