کتاب فاخته های ناصره

مجموعه داستان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی فاخته های ناصره

حجم دانلود: 335.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 74

معرفی کتاب فاخته های ناصره

کتاب فاخته‌ های ناصره، مجموعه داستانی به قلم ناهید رحیمی است که در نشر صاد به چاپ رسیده است. این داستان‌ها روایاتی جداگانه اما در عین حال پیوسته از درون تاریخ و از زمان خلافت عباسیان و در نهایت بخش کوچکی از زندگی عیسی مسیح علیه‌السلام هستند. روایاتی که بهم می‌پیوندند تا پاسخگوی چند سوال اساسی نوجوان و جوان امروز درباره‌ی چگونگی زندگی و علت رفتارهای آخرین ائمه‌ی شیعه باشند.

گزیده ای از کتاب فاخته های ناصره 

زندانبان سرش را هرلحظه به نرده‌ها نزدیک‌تر می‌کرد: «همیشه برایم عجیب بود که چرا چند تن از بزرگان علویان بغداد از طرفداران شما هستند نه از دشمنان شما! به نظر خودتان عجیب نیست؟ شما تا یک سال پیش در دستگاه حکومت عباسی که دشمن قسم‌خوردهٔ آل علی (ع) و شیعیان علی (ع)‌ است کار می‌کردید و نفوذ داشتید، اما ریش‌سفیدان علویان شما را دوست دارند! و خدا می‌داند چند نفر دیگر هم غیر از آن‌ها برای شما حرمت قائل‌اند!» پیرمرد دوباره به جوان نگاه کرد و این‌بار لبخند کم‌رنگی بر لب‌هایش نقش بست. پرسید: «نامت چیست پسرجان؟»

جوان سرش را از بین نرده‌ها عقب برد. اخمی کرد و با جدیّت جواب داد: «نامم... عبدالله...» پیرمرد نگاهش را از عبدالله گرفت. کاسهٔ آب و ظرف نان را به کناری گذاشت و به دیوار سلول تاریک و سیاه‌رنگش تکیه داد: «تو جوان خوبی هستی. عاقبتت به خیر شود؛ اما کمی خامی که اینجا و این‌طور بی‌پروا حرف می‌زنی. مراقب خودت باش.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب فاخته های ناصره

مشخصات کتاب فاخته های ناصره

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 74

کنگره : PIR8345

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 8301800

شابک : 978-622-7459-65-4

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب فاخته های ناصره