کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

صدای زنان راوی جنگ

3 از 1 نظر

کتاب چاپی امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

صفحات کتاب : 494

معرفی کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور ترجمه کتاب الامام المهدی من المهد الی الظهور اثر سیدمحمدکاظم قزوینی است. این کتاب به نقل روایات اهل بیت (علیهم السلام) حول محور مهدویت پرداخته است. در ابتدای کتاب به طور مختصری به معرفی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) پرداخته شده و پس از آن بشارت های قرآن، پیامبر و امامان (علیهم السلام) در مورد آن حضرت آورده شده است. سپس از میلاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) تا بعد از ظهور ایشان به بررسی مسائل گوناگون پرداخته است. 

مسائلی از قبیل: مادر حضرت، نحوه تولد ایشان، کسانی که حضرت را دیده اند، شهادت پدر و جانشینی حضرت، مسئله جعفر عموی حضرت، نمایندگان خاص ایشان در دوران غیبت صغری، مدعیان دروغین، کسانی که در غیبت صغری و در غیبت کبری به زیارت حضرت نائل شده اند، علائم ظهور و مطالب مربوط به دوران ظهور و حکومت حضرت. در پایان نیز بخش مختصری مربوط به رجعت و آیات و روایات دال بر این مسئله آورده شده است. این کتاب در هر موضوع به طور اجمالی برخی از روایات مربوطه را نقل کرده است و به شرح این روایات پرداخته است.

گزیده کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

بحث وگفتگو درباره امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از مهم‌ترین موضوعات دینی ـ عقیدتی است که ارتباط و پیوند عمیقی با اسلام و مسلمین دارد؛ چون امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقیقتی اسلامی است و مهدویت از مهم‌ترین مسائل دینی می‌باشد. امام زمان (عجل‌ الله تعالی فرجه)، اسطوره‌ای نیست که شیعیان برای تسلی خاطر و رهایی فکری از درد و رنج آن را ساخته و پرداخته باشند؛ همان مصایب و دردهایی که درطول قرون متمادی برشیعیان وارد شده است. 

امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، نظریه یا تفکری نیست که شیعیان برای تخفیف دردهایی به سبب مظلومیّت به آن رو آورده باشند؛ چنانچه بعضی از فیلسوف نماها، چنین نظری دارند. امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، خرافه‌ ای نیست که قصه گوها آن را ساخته وبه اسلام ربط داده باشند، چنانچه بعضی جاهلان که ادعای علم و فرهنگ می‌کنندـ چنین تصور کرده‌اند. همچنین امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، بیهوده گویی تاریخی نیست تا دشمنان ولجوجان در برابر حقیقت، آن را مسخره کنند. بلکه امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، حقیقتی اسلامی و واقعی است که لایق کوشش برای شناساندن آن و مستحق توجّه و آموزش است.

 این حقیقت، ادامه دهنده راه اسلام و قرآن است و مسئله‌ای ریشه‌ای و اساسی می‌باشد که قرآن به آن بشارت داده است و پیامبر عظیم الشان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در جاهای بسیار و مناسبت‌های عدیده درباره آن صحبت کرده است و ائمه(علیهم‌السلام) نیز شیعیان خود و تمامی امم اسلامی را به وجود این امام بشارت داده‌اند.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

مشخصات کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 494

کنگره : ‏‫‬‮‭BP51‏‫‭/ق4‮الف‬8041 1396

دیویی : ‏‫‬‮‭297/959

کتابشناسی ملی : 5154246

شابک : 978-964-973-145-2

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب امام مهدی از تولد تا بعد از ظهور