کتاب آن دختر یهودی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی آن دختر یهودی

صفحات کتاب : 382

معرفی کتاب آن دختر یهودی

کتاب آن دختر یهودی، داستانی بر اساس سرگذشت واقعی دختری یهودی به اسم ندی است که نویسنده با او در تالار گفتگوهای اینترنتی آشنا شده است. خوله حَمدی پس از شنیدن سرگذشت متاثرکننده ندی از تالار گفتگو خارج می‌شود اما نمی‌تواند به او فکر نکند. پس ایده این رمان در ذهنش شکل می‌گیرد و آن را می‌نویسد:

رمان آن دختر یهودی، برگرفته از داستانی واقعی است و بندبند طولانی آن به واقعیت بسته است و شخصیت‌های اصلی‌اش روی این زمین نفس می‌کشیده و می‌کشند، اما تخیل هم در آن دست دارد تا به اسرار و خصوصیات شخصی و مگو احترام گذاشته شود و شکاف‌های داستان واقعی که صاحب داستان دربارهٔ آن‌ها سکوت کرده مسدود گردد، یا جزئیات و دلایل وقایع مشخص شود.»ندی دختری از یهودیان قانا در جنوب لبنان است که عاشق جوان مسلمانی به اسم احمد می‌شود. احمد شبی از شب‌های درگیری در جنوب لبنان در حالی که زخمی شده با دوستش حسان به خانه آنها پناه می‌آورد. بی این که خبر از یهودی بودنشان داشته باشد. احمد و ندی مدتی با هم درباره دین‌هایشان حرف می‌زنند، ندی از رسالت مشترک همه ادیان می‌گوید و از خانواده‌اش که در آن هم یهودی، هم مسیحی و هم مسلمان هست. این موضوع احمد را که تا آن موقع یهودیان را دشمن مسلمانان می‌دانست به شنیدن مشتاق‌تر می‌کند و از همان شب محبتی گنگ بین آنها شکل می‌گیرد، محبتی که به تدریج بیشتر می‌شود و سرنوشت عجیبی را برایشان رقم می‌زند.

درباره نویسنده کتاب آن دختر یهودی

خوله حمدی نویسندهٔ تونسی متولد ۱۹۸۴ م. و استاد دانشگاه فناوری اطلاعات در دانشگاه ملک سعود ریاض است. او مدرک مهندسی صنایع و فوق‌لیسانس خود را از مدرسه «المناجم» در شهر سنت‌اتین فرانسه و دکترای تحقیقات عملیات (یکی از رشته‌های ریاضیات تطبیقی) خود را از دانشگاه فناوری تروای فرانسه گرفته است...

گزیده کتاب آن دختر یهودی

از زمان نامزدی با احمد مدام اضطراب داشت چون بین احساسات و تعلق خاطرش به آن آدم آرام و مهربان و همیشه خنده رو و قاطع و پایبندی به دین و عقیده اش گیر افتاده بود! پایبندی مرد هم به ایمان و اسلامش کمتر از او نبود! او تصمیم گرفته بود با کوشش مرد را متقاعد کند و به راهی که از نظر خودش درست تر و بهتر بود بکشاند، اما مرد نه استواری اش از او کمتر بود و نه استدلالش از او سست تر. بحث هایشان به مسیری دشوار افتاده بود و زن نمی خواست به این سادگی میدان را در اختیار حریف بگذارد!
خدا می داند ندی چقدر دوست داشت با سوال های پیچیده احمد را اذیت کند و از این کار لذت می برد چون می دید او همه جا را می گردد تا جواب قابل فهمی پیدا کند. دلش می خواست تمام مدت حتی اگر شده به واسطه دین، در زندگی احمد حضور داشته باشد! احمد هم از این مسئله خوش حال بود چون به نظرش این دیدارها حکم دروازه بهشت جاودان داشت و کنار هم بودن در راه اطاعت خدا باعث می شد در دنیا و آخرت همیشه کنار هم بمانند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آن دختر یهودی

مشخصات کتاب آن دختر یهودی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 382

کنگره : PJA4928‭‬ /م4‏‫‭ف9041 1397

دیویی : 892/716

کتابشناسی ملی : 5589504

شابک : 978-600-8460-90-9

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب آن دختر یهودی

98916****2576

رمانی فوق العاده زیباست،
ارزش وقت گذاشتن داره
از دستش ندید👌🏻

1400/6/18

پاسخ