کتاب محضر رئوف

معارف رضوی از بیان حضرت آیت الله خامنه ای (زیارت، زندگی سیاسی، مواعظ امام رضا علیه السلام)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 136

خلاصه کتاب محضر رئوف

معرفی کتاب محضر رئوف 

زندگی ائمه هدی همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و هست. کتاب انسان 250 ساله نمونه بارزی از این توجهات است. از کنار این اثر جامع می توان اثرات دیگری را استخراج نمود. کتاب محضر رئوف نمونه ای موفقر در این زمینه است که به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه معارف رضوی می پردازد. زیارت، زندگی سیاسی و مواعظ امام رضا از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب هستند.

گزیده‌ای از کتاب محضر رئوف

وجود سراسر نور ثامن‌الحجج که از ابعاد مختلف دریای معرفت است؛ زندگی سراسر مبارزه و جهاد امام، احادیث روایات‌شده از آن حضرت، و آموزه‌ها و معنویات نهفته در زیارت ایشان، همه و همه معارفی است که می‌تواند فرد و جامعه را به سعادت دنیا و آخرت برساند. و شنیدن این معارف از زبان رهبری که در مشهد قد کشیده؛ کودکی‌ و جوانی‌اش در حرم و حریم امام رئوف گذشته، خورشیدش اول گنبد زرین رضوی بوده و آسمانش طاق بلند ایوان مسجد گوهرشاد، و بهشت؛ روضه مبارکه. خودش را در شکست آینه‌کاری‌ها شناخته و خدا را در ورای گلدسته‌های به دعا بلندشده. خانه اولش حرم بوده و انیس و مونسش، آقای آن حرم.

ده بار و بیست بار و صدبار زیارت، هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌ها مجاورت و تنفس در میان صحن‌ها و رواق‌ها، ذره‌ای برایش عادی نشده، و هنوز هر زیارتشان، گویا اولین زیارت است در شوق وصل، و آخرین زیارت در غنیمت‌دانستن فرصت و ترس فراق. فراقی که سال‌های بعد، با بارهای سنگین حکومت اسلامی ایجاد شد و شعله اشتیاقِ زیارت را فروزان‌تر کرده؛ شیرینی بیشتری دارد و لاجرم بیشتر بر دل می‌نشیند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها محضر رئوف

مشخصات کتاب محضر رئوف

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 136

کنگره : DSR1692

دیویی : 955/0844

کتابشناسی ملی : 7668315

شابک : 978-600-6275-83-3

سال نشر : 1400

نظرات درباره محضر رئوف