کتاب محکم بایست

هنر مقاومت در برابر جنون خود بهسازی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی محکم بایست

صفحات کتاب : 136

معرفی کتاب محکم بایست

سوند برینکمن در کتاب محکم بایست، هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری، یک راهنمای هفت مرحله‌ای برای تشویق و حمایت از پیشرفت شخصی در اختیار شما قرار داده و کمکتان می‌کند تا طرز تفکر و روش زندگی‌تان را تغییر دهید.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان در مقابل وسواس امروز با درون‌گرایی و بهبود خود ایستاد؟ پیام سوند برینکمن، فیلسوف و روانشناس دانمارکی، در کتاب پرفروش محکم بایست این است که شما باید بیاموزید محکم و ثابت‌قدم باشید و شاید به‌ مرور زمان، حتی راهتان را پیدا کنید. گفتن این کار ساده‌تر از انجام دادن آن است. حواشی پیرامونتان درباره‌ی توسعه، تغییر، تحول، نوآوری، یادگیری و سایر مفاهیمِ پویا هستند که در فرهنگ پرشتاب ادغام می‌شوند.

بعضی از افراد نمی‌خواهند محکم بمانند. آن‌ها فقط می‌خواهند در فرهنگ پرشتاب درست عمل کنند. این کتاب برای کسانی است که می‌خواهند راهشان را پیدا کنند، اما نمی‌توانند این خواسته را بیان کنند. شاید آن‌ها حتی تلاش کرده‌اند این کار را انجام دهند، اما همتایانشان به آن‌ها لقب جدی، سرسخت یا ارتجاعی داده‌اند.

به‌ طور خلاصه، کتاب محکم بایست، مناسب افرادی می‌باشد که به دنبال زبانی هستند تا بتوانند با ضرورتِ توسعه در فرهنگِ شتابانِ ما مقابله کنند. بحران‌های مختلفی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم (محیط‌زیستی، اقتصادی یا روان‌شناختی) نتیجه‌ی فلسفه‌ی چشم‌پوشی از رشد بی‌پایان و شتاب فرهنگی عمومی است.

سوند برینکمن نشان می‌دهد منفی ‌بودن توصیه‌ شده در کتاب، روان‌شناسیِ خاصِ خودش را دارد؛ اما نباید به بدبینی و پوچ‌گرایی‌ای برسد که به استعفا، خستگی یا افسردگیِ واقعی منجر شود، بلکه باید به شما در پذیرش مسئولیت‌ها و وظایفتان در زندگی کمک کند. همان‌طور که رواقیون گفته‌اند، تفکر درباره‌ی کوتاه‌ بودنِ حیات و مشکلاتِ اجتناب‌ناپذیرِ آن، ‌مانند هرکس دیگری، به حس هم‌بستگی با دیگرانی منجر می‌شود که در همان قایق‌اند.

منفی‌ بودن به شما زمان و فرصت می‌دهد که به جنبه‌های مشکل‌ساز زندگی بپردازید و انتقاد کنید؛ به شما کمک می‌کند عادت کنید به تمرکز بر آنچه در زندگی مهم است: انجام آنچه درست است، یعنی انجام وظیفه‌ی خود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب محکم بایست

مشخصات کتاب محکم بایست

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 136

کنگره : BF637

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : 7533291

شابک : 978-600-8091-83-7

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب محکم بایست