کتاب تختخوابت را مرتب کن

3 از 1 نظر

کتاب چاپی تختخوابت را مرتب کن

صفحات کتاب : 87

معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن Make your bed

کتاب تختخوابت را مرتب کن اثری ارزشمند از دریاسالار ویلیام‌اچ‌مک‌ریون است که بازنشسته نیروی دریایی آمریکاست. این کتاب تاثیر کارهای به ظاهر کوچک را در زندگیمان مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر می‌تواند گام موثری در بهبود دنیای فردی و اجتماعی افراد باشد.


ویلیام‌اچ‌مک‌ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن، به شرح 10 درس با ارزشی که در زمان خدمتش در نیروی دریایی آمریکا فراگرفته، می‌پردازد. ژنرال بازنشته‌ی امریکایی در این کتاب که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز نیز هست درباره چیزهای کوچکی صحبت می‌کند که باعث تغییر زندگی و حتی دنیای شما می‌شود. همه‌ی شما در زندگی روزمره با موضوعات کوچکی مواجه می‌شوید که هیچ توجه‌ی به آن‌ها ندارید و نمی‌دانید که گذشتن از همین موارد کوچک می‌تواند زندگیتان را دستخوش تغییر و تحولات بزرگی کند. ویلیام‌اچ‌مک‌ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) درس‌هایی به شما می‌دهد که منجر به موفقیت‌تان در طول زندگی می‌شود؛ درس‌هایی ساده مانند مرتب کردن تختخواب‌تان قبل از شروع هر کاری!


همه‌ی شما آگاهی دارید که زندگی، دارای پیچ و خم‌های سخت و طاقت فرساست؛ اما گاهی اوقات با انجام کارهای پیش پا افتاده می‌توان زندگی را تحت تأثیر قرار داد. همانطور که گفته شد عمل ساده‌ای مانند مرتب کردن رختخواب منجر به ایجاد نیروی انگیزشی عمیقی در شما می‌شود و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز عالی را برایتان فراهم می‌کند. بنابراین برای تحول جهان، اول تختخوابت را مرتب کن!

 
کتاب تختخوابت را مرتب کن از ده درس کوتاه تشکیل شده که ژنرال در تمرینات نیروی دریایی آنها را فرا گرفته است و موضوع اصلی این کتاب می‌باشد. او در هر فصل یکی از روش‌های رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را به تصویر می‌کشد. این کتاب بسیار با آثار موفقیت شباهت دارد اما یک تفاوت بزرگی هم با این دست از کتاب‌ها دارد؛ تفاوت این است که خود مک ریون تمامی این نکات را لمس کرده و با آنها زندگی کرده و می‌کند.

 
هرکدام از این درس‌ها که در برابر چالش‌های زندگی ایجاد می‌شوند، دارای اهمیت یکسانی هستند و اصلا مهم نیست که شما در چه جایگاهی هستید یا چه موقعیتی در جامعه خود دارید. مردم در خیابان‌ها بارها جلوی مک ریون را گرفته‌اند تا داستان موفقیتش را برایشان تعریف کند. آنها می‌خواستند بدانند که چطور این ده درس زندگی او را تغییر داده است. بنابراین مک‌ریون تصمیم می‌گیرد برای تحقق این هدف کتاب تختخوابت را مرتب کن را بنویسد و الهام بخش زندگی شما شود.

اگر از خواندن این کتاب لذت بردید کتاب عادتهای اتمی اثر جیمز کلییر را پیشنهاد می کنیم.


گزیده کتاب تختخوابت را مرتب کن 


شعار دانشگاه این است: «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.» باید اعتراف کنم این جمله را باور دارم و آن را دوست دارم. «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.» امشب تقریباً هشت هزار دانشجو از دانشگاه تگزاس فارغ التحصیل می‌شوند. نیمی از آمریکایی‌ها در زندگی‌شان با ده هزار انسان روبه رو می‌شوند. 

تعداد خیلی زیادی است. ولی اگر هر کدام از شما زندگی تنها ده انسان را تغییر داده باشد و هر کدام از این ده نفر نیز زندگی ده نفر دیگر را تغییر داده باشد- فقط ده نفر- در این صورت در پنج نسل –صدوبیست وپنج سال- دانشجویان سال ۲۰۱۴ زندگی هشتصد میلیون نفر را تغییر خواهند داد. ولی تغییرِ دنیا می‌تواند در هر جایی و توسط هر کسی اتفاق بیفتد. بنابراین چیزی که در اینجا آغاز می‌شود می‌تواند دنیا را تغییر دهد. ولی سؤال این است: پس از اینکه دنیا را تغییر دادید، چه شکلی خواهد بود؟ جنسیت، پیشینه ی مذهبی یا قومی، جهت‌گیری ذهنی و یا جایگاه اجتماعی شما مهم نیست. در این دنیا مشکلات ما مشابه است و درس‌هایی که برای غلبه بر این مشکلات و حرکت رو به جلو یاد می‌گیریم- تغییر دادن خودمان و دنیای اطرافمان- برای همه‌ی ما به شکلی برابر کاربرد دارند.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تختخوابت را مرتب کن

مشخصات کتاب تختخوابت را مرتب کن

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 87

کنگره : ‏‫‭‭‬‮‭BJ1589

دیویی : ‏‫‭‬‮‭158/1‬‬

کتابشناسی ملی : 5831498

شابک : 978-600-461-053-7

سال نشر : ‏‫1398

نظرات درباره کتاب تختخوابت را مرتب کن