کتاب دو خواهر

3 از 1 نظر

کتاب چاپی دو خواهر

صفحات کتاب : 384

معرفی کتاب دو خواهر

کتاب دو خواهر نوشته آسنه سیرستاد است که با ترجمه الهام سادات یاسینی منتشر شده است. این کتاب، شرح حال زندگی پدری و دو دخترش در سفر به سوریه است؛ نویسنده آن را براساس مستندات جمع‌ آوری ‌شده نوشته است. کتاب دو خواهر روایتی مستند و جذاب است که لحظه‌ ای خواننده را رها نمی ‌کند و او را با خودش به دنیایی می ‌برد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشد.

توصیف تلاش برای زندگی و قدرت بی ‌رحمانه داعش در این کتاب از درون ‌مایه‌ های اصلی است. لیلا و آیان دو خواهر هستند که در این کتاب مسیر حرکت و زندگیشان را دنبال می‌ کنیم.


گزیده کتاب دو خواهر


رمضان امتحان سختی بود، سالی که گذشت روزه ‌داری مصادف بود با ماه جولای، زمانی ‌که خورشید بعد از ساعت ده شب غروب و چند ساعت بعد طلوع می‌ کرد، این زمان برای تحمل گرسنگی و تشنگی طولانی است. حالا دخترها دوباره در ماه ذی‌ الحجه، ماه زیارت خانه خدا، روزه بودند و بیشتر نماز می ‌خواندند. در تقویم اسلامی توجه بسیاری به این ماه شده و بهترین زمان برای سفر حج است. ثواب اعمال نیک در این ماه، بیش از سایر ماه ‌های سال محاسبه می ‌شود.

اسماعیل، برادر سوم، کوچک‌ تر از آیان و بزرگ ‌تر از لیلا بود، با حولهٔ حمام وارد آشپزخانه شد. او هرگاه خواهرانش را می ‌دید که نیمه ‌عریان هستند، برای شوخی یواشکی به سمت آن ‌ها تلوتلو می ‌خورد و اغلب دخترها فریاد می ‌کشیدند:

نکن! مامان، اسماعیل ما رو اذیت می ‌کنه!

دنیای آیان نوزده ساله، اسماعیل هجده ساله و لیلا شانزده ساله از هم فاصله گرفته بود. خواهرها از این شکایت داشتند که اسماعیل مدام مشغول ورزش، گردش با دوستان و بازی ‌های کامپیوتری است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دو خواهر

مشخصات کتاب دو خواهر

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 384

کنگره : ‏‫‬‭HV6433

دیویی : ‏‫‬‭956/91042310925209481

کتابشناسی ملی : 6103212

شابک : ‏‫‭978-622-683735-4

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب دو خواهر