کتاب چرا تو؟!

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی چرا تو؟!

حجم دانلود: 2.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 196

معرفی کتاب چرا تو؟!

محور اصلی داستان «چرا تو؟!»، نگاه مجدد و دقیق به روزگار امام حسن مجتبی (ع) و اطرافیان خائن آن امام همام و مظلوم است. نویسنده صرفاً وقایع را از چشم و اندیشۀ موجودی خطرناک به نام «محمد‌بن اشعث» و دربارۀ زندگانی و تصمیمات و موقعیت یکی از سگان دست‌آموز آل‌یهود به نام «شمر» بیان کرده است. هدف این کتاب ارائۀ ذهنیت درست برای تشخیص و کشف پدیدۀ شوم نفوذ است که از دیرباز جهان اسلام و بلکه بشریت، بدان گرفتار بوده و همین امر سبب انقطاع حکومت اسلامی در زمان امام حسن مجتبی (ع)، توسطِ عوامل دشمن در لباس و جبهۀ خودی، و سرقت آشکار و انتقال جریان خلافت نبوی به دودمان منحوس آل‌امیه گردیده است.

گزیده‌ای از کتاب چرا تو؟!

آنچه بدان مأموریم ارائه ذهنیت درست و به دوران هیجان‌زدگی و تعصبات کورکورانه برای تشخیص و کشف پدیدۀ شوم نفوذ است که از دیرباز جهان اسلام و بلکه بشریت، بدان گرفتار بوده و همین امر سبب انقطاع حکومت اسلامی در زمان امام حسن مجتبی ، توسط عوامل دشمن در لباس و جبهه خودی، و سرقت آشکار و انتقال جریان خلافت نبوی به دودمان منحوس آل امیه است.

وقتی مردم و رزمندگان اطلاع پیدا کردند که حسن ابن علی در حال رفتن و بازدید از مناطق است خیلی به وجد آمدند و استقبال خوبی شد. استقبالی نزدیک به آنچه از استقبال مردم نسبت به امیرمؤمنان در گذشته دیده بودیم. شنیدم که یکی از رزمنده‌ها با چشم گریان به بغل دستی‌اش می‌گفت:«همیشه دیدن صورت مثل ماه ائمه اطهار دل آدم رو به وجد می‌آره و غرور خاصی به آدم دست میده» من خیلی معنی این چیزها را نمی‌فهمیدم. شاید به خاطر این بود که خیلی به مجتبی حسن نزدیک بودم و اینقدر جلوی چشمم بود که برایم عادی شده بود. حتی یادم است که یکی از رزمنده‌ها وقتی فهمید من در بیت حضرت هستم و هر روز ایشان را می‌بینم گفت: «خوش به حالتون! دیدن چهرۀ مبارک امام مجتبی مثل دیدن و خوندن کل قرآنه! قدر خودتون رو می‌دونید؟»  من که نمی‌دانستم چه جوابی باید بدهم یاد یکی دوتا حقوق معوقه و حجم زیاد دیدوبازدیدها و جلسات نفسگیر ایشان افتادم و این‌که شب‌ها مجبورم دیر به خانه بروم و حتی بعضی روزهای تعطیل هم باید کار کنیم و دیدارها را جفت‌وجور کنیم. سپس سری تکان دادم و گفتم:«آره... چه جورم». آن بندۀ خدا چشمانش از جواب من ده تا شد. به خاطر این‌که دیگر خیلی سؤال پیچم نکند بلند شدم رفتم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چرا تو؟!

مشخصات کتاب چرا تو؟!

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 196

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR8341‭‬‭‬‭

دیویی : ‏‫‬‮‭8‮فا‬3/62‬‬

کتابشناسی ملی : 7669279

شابک : ‫‫‭978-622-98327-0-7‬‬‬

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب چرا تو؟!