کتاب دلبری دلبران

مهرات های همسرداری

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 168

خلاصه کتاب دلبری دلبران

معرفی کتاب دلبری دلبران

کتاب دلبری دلبران (مهارت های همسرداری) اثر محسن قرائتی است که توسط انتشارات مهرستان منتشر شده است. قدیمی‌ ها می ‌گفتند تنهایی، فقر است. اگر همه چیز داشته باشی، اما دل ‌آرام نه، فقیرترین انسان عالَمی؛ دل‌ آرامی که وقتی پس از هزاران خستگی روزانه، به خانه آمدی، بیاید و سرش را کنار سرت بگذارد و هم ‌سرت، هم‌ دلت، هم‌ حرفت، و هم‌ رازت شود.

 دلت را تازه کند، پشت و پناهت باشد و به عشق دیدنش تا خانه پَربکشی. آن دسته ‌گلی که «همسرم» صدایش می ‌زنی، انسان است و هزار ملاحظه دارد پس باید صدهزار مهارت بَلد باشی تا از روی گُلش، گُلخنده پاک نشود. با اینکه زندگی مشترک پُر از مشکلات و دعواها و اختلافات و دلخوری‌ ها است اما باید بدانی چگونه برای دلبرت دلبری کنی تا کاشانۀ شما بشود محل دلبری دلبران.

گزیده کتاب دلبری دلبران

گاهی زن یا مرد خودش را به آب و آتش می زند تا از فلان فرد یا خانواده کمتر نباشد. آن ها مدام چشم خود را به زندگی دیگران دوخته اند. فلان خانواده ماشین خریدند، ما نداریم. فلان خانواده خانه خریدند، ما نداریم. آن ها سال تحویل کجا بودند، ما نرفتیم. آن ها فلان چیز را دارند، ما نداریم. مرد خانمی را می بیند که با چه تجملاتی بیرون آمده است، وقتی به خانه می آید، بهانه می گیرد. زن وقتی از مهمانی برمی گردد، اخلاقش عوض شده است. فلانی مبلش چنین بود، فرشش چنین بود، ماشینش چنین بود. به مهمانی می رویم و برمی گردیم، زندگی مان به هم می خورد؛ چون می خواهیم مثل دیگران باشیم. می گوییم اگر آن ها زندگی دارند، ما چه داریم؟ مرتب زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنیم.

خانواده ای که به جای تمرکز بر داشته های خود، چشمشان را به زندگی دیگران دوخته اند، همیشه در ناراحتی و نارضایتی به سر خواهند برد و هیچ گاه در زندگی به آرامش نخواهند رسید. بعضی همیشه در تلاش اند تا به موقعیت و وضعیت بهتری دست پیدا کنند؛ در حالی که بالاتر از آن ها همیشه وجود دارد و بنابراین، مدام در حال غصه خوردن هستند. اگر زن و شوهر به جای خداپرست، مد پرست باشند؛ به جای کار، مصرف کنند؛ به جای رشد، جلوه و تظاهر داشته باشند و به جای آرامش، اضطراب داشته باشند، در مسیر سقوط قرار می گیرند. برای جشن دامادی مان، اطرافیان گفتند: «برای تزیین مجلس عروسی، از تجار فرش مقداری فرش درخواست کنیم تا طبق رسم، آن ها را در مجلس جشن آویزان کنیم.» اول تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم؛ اما بعد به خودم گفتم: «چرا برای چند ساعت جشن سرم را پیش این و آن خم کنم؟ مگر جشن بدون آویزان کردن قالی نمی شود؟» این کار را نکردم و هیچ اتفاقی هم نیفتاد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها دلبری دلبران

مشخصات کتاب دلبری دلبران

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 168

کنگره : ‏‫‬‭BP253/2

دیویی : ‏‫‬‭BP253/2

کتابشناسی ملی : 5833635

شابک : ‫‭978-600-8441-02-1‬‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره دلبری دلبران