کتاب استیو جابز غلط کرد با تو

خاطرات یک کپی رایتر دون پایه

3 از 1 نظر

ناشر: اطراف

ویراستار: زهره ترابی

پدید آورنده: آزاده رحیمی

تصویرگر: مصطفی اصانلوی

کتاب چاپی استیو جابز غلط کرد با تو

صفحات کتاب : 167

معرفی کتاب استیو جابز غلط کرد با تو

کتاب استیو جابز غلط کرد با تو تلاشی است برای ثبت تجربه شخصی از محیط کار در شرکت های فناور ایرانی. بیشتر روایت هایی را که از کسب وکارهای نو خوانده ایم، مدیران و بنیان گذارانی نوشته اند که با ثبت روایت پیروزی یا شکست شان هم در پی برندسازی اند. اما از هزاران نفری که در مشاغل میانی و رده های پایین تر کار می کنند معمولا روایت مستند و خاطره ای در دست نیست. «استیو جابز غلط کرد با تو» از این نظر ارزشمند است که بازتولید همان ادبیات موفقیت مرسوم به حساب نمی آید؛ روایتی است نقادانه با طنزی گزنده از زندگی روزمره در کسب وکارهای نوپا.

کتاب استیو جابز غلط کرد با تو روایتی جسورانه و پیش گامانه است برای نوشتن از شکست و نقاط ضعف ولی نه برای جلب توجه مخاطب به موفقیت های بعدی همان برند قبلاً شکست خورده. مؤلف کتاب به وضعیت نمایشی، خودنمایانه و جعلی بعضی از استارت آپ هایی که با آن ها سروکار داشته نگاهی انتقادی دارد. نقد گلایه آمیزش از نحوه ی برخورد مدیران با کپی رایترها و آفرینندگان و فراهم کنندگان محتوا که بخش مهمی از بدنه ی اکوسیستم اند، باعث شده این کتاب طعم طنز تلخ و گزنده ای داشته باشد و گاهی به هجو پهلو بزند. نشر اطراف با تصویرسازی های خلاق مصطفی اصانلوی، همین لحن طنز گزنده را تقویت کرده تا حاصل همراهی متن و تصویر، به محصولی جذاب تر بینجامد.

گزیده کتاب استیو جابز غلط کرد با تو

مدیران استارت آپ ها یک ارگان زنده ی شاداب و پرانرژی می خواهند که هم زمان هم استراتژیست باشد، هم بنویسد. هم گرافیست باشد، هم تدوینگر و هم تحلیلگر بازار. اگر بتواند کمی فیلمنامه ی تبلیغاتی بنویسد و در ماه چندتا فیلم تبلیغاتی و موشن گرافیک هم بسازد که چه بهتر. آگهی دهنده همه ی این ها را زیر عنوان ابزورد «کارشناس محتوا» ردیف می کند و اگر شانس آوردید و از میان خیل مشتاقان، پرینت رزومه ی شما سر از میز مدیر منابع انسانی درآورد و به مصاحبه راه پیدا کردید، تازه متوجه می شوید که همه ی آن مهارت ها به کارتان نمی آید، یکی را می خواهند که از گوگل عکس پیدا کند، چند خط کپشن بنویسد و بگذارد توی اینستاگرام.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب استیو جابز غلط کرد با تو

مشخصات کتاب استیو جابز غلط کرد با تو

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 167

کنگره : ‏‫‬‬‮‭HF5415/12

دیویی : ‏‫‏‫‬‬‮‭658/80955

کتابشناسی ملی : 7631925

شابک : 978-622-6194-34-1

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب استیو جابز غلط کرد با تو