کتاب دریچه آفتاب

تحلیل هندسه فکری رهبر معظم انقلاب (مد ظله) در سخنرانی های سالیانه، در حرم مطهر رضوی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی دریچه آفتاب

حجم دانلود: 2.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 195

معرفی کتاب دریچه‌ی آفتاب

در کتاب دریچه آفتاب از طریق پژوهش تحلیل محتوا  تمام ۲۹ سخنرانی رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در حرم مطهر رضوی بررسی و تدوین شده است. در این کتاب، سعی شده است منطق حاکم بر سخنرانی‌های سالیانه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) به لحاظ فکری و سیاست گذاری با زبانی ساده و روان به مخاطب ارائه شود.کتاب دریچه آفتاب شامل سه بخش و پنج فصل است. بخش اول، در باب سیاست است که در دو فصل جداگانه، در قالب سیاست داخلی و سیاست بین الملل، آن را بررسی کرده است. در بخش دوم، به موضوع اقتصاد، درد و فصل با عنوان اقتصاد داخلی و اقتصاد بین الملل پرداخته شده و در آخر نیز، در بخش سوم، به مقولۀ فرهنگ و اجتماع پرداخته شده است.

گزیده‌ای از کتاب دریچه آفتاب

رهبر معظم انقالب در مناسبت‌های مختلف، سخنرانی‌های درخور توجهی کرده‌اند که از سخنرانی‌های مهم ایشان می توان به بیاناتشان در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(قدس سره)؛ در دیدار مردم قم، به مناسبت سالروز قیام نوزدهم دی؛ در دیدار مردم آذربایجان شرقی، به مناسبت سالروز قیام بیست و نهم بهمن و... اشاره کرد.
در این میان، یکی از سخنرانی ٌ های برجسته و با اهمیت و منظم معظمله، بیانات سالیانۀ نوروزی در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است. این سخنرانی‌های منظم حاوی پیام‌هایی خاص شامل جمع بندی اتفاقات مهم سال گذشته و ترسیم وضعیت موجود و اهداف سال پیش رو بوده است که طی آن، به چالش‌های مهم کالن کشور، در حوزه‌های مختلف پرداخته شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دریچه آفتاب

مشخصات کتاب دریچه آفتاب

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 195

کنگره : ‏‫‬‭DSR1690

دیویی : 955/0844

کتابشناسی ملی : 7276244

شابک : 978-622-685272-2

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب دریچه آفتاب