کتاب با اقتدار برخاستن

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 286

خلاصه کتاب با اقتدار برخاستن

معرفی کتاب با اقتدار برخاستن

کتاب با اقتدار برخاستن نوشته‌ی برنه براون به ارائه‌ی راه‌هایی برای خودسازی می‌پردازد. برنه که در سال‌های گذشته مدد کار اجتماعی بوده است داستان‌هایی درباره‌ی کشمکش‌های شخصی و حرفه‌ای را روایت می‌کند. اگر به قدر کافی و به مدت کافی شجاع باشیم، بالاخره زمین می‌خوریم. در کتاب برنه بروان (Brene Brown) در کتاب با اقتدار برخاستن (Rising Strong) رویکردی عملی برای پذیرش ترس و شکست ارائه می‌دهد و با توجه به تجربیاتی که در شغل مددکاری اجتماعی داشته است تحقیقی در خصوص خسارت‌های پیرامون شکست و شجاعت ارائه می‌دهد.

برنه در این کتاب فرآیند زمین‌خوردن و برخاستن را با جزئیات کامل بررسی می‌کند و تمام احتمالات و مسائلی که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد را ارائه می‌دهد. وی در این کتاب هم مانند آثار دیگرش، از تحقیق و داستان‌گویی استفاده می‌کند تا آموزه‌هایش را باز کند. تنها تفاوت در این‌جا این است که داستان‌های شخصیِ بسیار بیش‌تری را در این اثر گنجانده است.بر اساس گفته‌های برنه؛ همه‌ی ما در زندگی زمین خورده‌ایم و به نوعی آن را کنار می‌گذاریم و این مرحله را پشت سر گذاشته‌ایم و در کتاب با اقتدار برخاستن قرار است با برخی از این روایت‌ها آشنا شویم اما این داستان‌ها حقیقی هستند و هیچ شباهتی با افسانه‌هایی که در اکثر کتاب‌های موفقیت مطرح می‌شوند، ندارند.


درباره نویسنده کتاب با اقتدار برخاستن

برنه براون، دارای مدرک دکتری و مددکار اجتماعیِ ارشد، استاد تحقیقاتیِ کالج کارشناسی ارشد مددکاریِ اجتماعیِ دانشگاه هوستون است. نویسنده‌ی رتبه یک نیویورک تایمز برای کتاب پرفروش جرئت بسیار (2012)، نویسنده‌ی رتبه یک نیویورک تایمز برای کتاب موهبت‌های کامل نبودن (2012) و فکر می‌کردم فقط من این‌طوری هستم (اما این‌طور نیست) (2007) است. مؤسس و مدیرعامل شرکت روش جسورانه است؛ این تشکیلات دستاوردهای او درباره‌ی آسیب‌پذیری، شجاعت، شرم و شایستگی را به سازمان‌ها، مدارس، جوامع و خانواده‌ها می‌آورد. او در هوستون همراه با همسرش استیو و دو فرزندش اِلِن و چارلی زندگی می‌کند.


گزیده کتاب با اقتدار برخاستن

همان لحظه‌ای که با دودلی زیرلب گفتم «باشه»، می‌دانستم پشیمان خواهم شد. مسئله پول نبود. همیشه حداقل یک‌سوم همایش‌های سخنرانی من رایگان بوده است. این نشان می‌دهد پشتیبان سازمان‌ها یا تلاش‌هایی هستم که به روحم نزدیک‌اند. اما اصلاً دلیلش این نبود؛ دلیل موافقتم این بود که اولین باری که دعوت‌شان را رد کردم، ترتیب دهنده‌ی آن رویداد با جمله‌ای ساده و بسیار مؤثر پاسخ داد: «امیدواریم افرادی را که پیش از مشهور‌شدن حامی شما بودند، فراموش نکرده باشید.»
دو تا از رایج‌ترین پیام‌هایی که در همه‌ی ما شرمندگی را برمی‌انگیزند، این‌ها هستند: «هرگز به اندازه‌ی کافی خوب نیستی» و «فکر می‌کنی کی هستی؟». جمله‌ی اخیر اغلب در تگزاس به صورت «خیلی گنده‌تر از دهنت حرف می‌زنی» بیان می‌شود. پاسخ آن‌ها من را به این جمله رساند و بنابراین موافقتِ همراه با بی‌میلی‌ام را به‌دنبال داشت. متأسفانه دَه دقیقه طول کشید تا بله‌ی بی‌میل من به بله‌ای تلخ تبدیل شود و وقتی یکی از ترتیب‌دهندگان آن رویداد به من اطلاع داد اتاق هتلم با سخنرانِ دیگر مشترک خواهد بود، تقریباً به هتل رسیده بودم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 286

کنگره : BF637‭‬ ‭/خ9‭‏‫‬‭ب4 1398

دیویی : 158

کتابشناسی ملی : 5148316

شابک : 978-600-7845-44-8

سال نشر : 1398

نظرات