کتاب تیستو سبز انگشتی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 112

خلاصه کتاب تیستو سبز انگشتی

معرفی کتاب تیستو سبز انگشتی

کتاب تیستو سبز انگشتی داستان پسربچه‌ای با انگشتان جادویی است که می‌تواند هر گلی را رشد دهد و  یکی از بهترین کتاب‌های قصه در زمینه‌ی صلح برای کودکان و نوجوانان است.  موریس دروئون نویسنده‌ی کتاب تیستو سبز انگشتی است و لیلی گلستان، آن را به فارسی برگردانده است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را منتشر کرده است.

تیستو پسربچه‌ای کوچک است با انگشتان جادویی. دست‌های تیستو می‌توانند هر  گل و گیاهی را رشد دهند و بزرگ و پر از شکوفه و برگ سازند. تیستو در  خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده. وقتی او را به مدرسه می‎‌فرستند تا درس  بخواند و وقتی بزرگ شد، مدیریت کارخانه‌ی ساخت توپ‌های جنگی پدرش را بر  عهده بگیرد، نمی‌تواند قبول کند که آدم‌ها دنیا را با اعتقاداتی از پیش  ساخته شده، به او بشناسانند، بنابراین تصمیم می‌گیرند که تعلیم و تربیت او  را به معلم خصوصی بسپارند. اما به زودی همه‌ی این داستان‌ها تمام می‌شود،  چرا که قرار است جنگی بزرگ بین کشور آن‌ها و کشور همسایه اتفاق بیفتد و پدر تیستو باید کلی توپ و اسلحه برای جنگ بسازد. روز جنگ، اتفاق عجیبی هر دو کشور را غافلگیر می‌کند.

گزیده کتاب تیستو سبز انگشتی

آدم بزرگ‌ها درباره‌ی همه چیز فکرهای از پیش شناخته شده‌ای دارند که  وادارشان می‌کند بدون فکر کردن حرف بزنند، و می‌دانیم فکرهای از پیش ساخته  شده، عقاید نادرستی بوده است. این عقاید مال سال‌ها پیش است و معلوم نیست  به دست چه کسانی ساخته و پرداخته شده است. این‌ها دیگر حسابی هم کهنه شده،  ولی چون تعداد این عقاید و افکار زیاد است، و درباره‌ی همه چیز هم هست،  کمتر اتفاق می‌افتد که کسی آن‌ها را عوض کند و یا تغییری درشان بدهد...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 112

کنگره : ‏‫PQ2615‭‬ ‭/ر9‏‫‭ت9 1396

دیویی : ‏‫‭[ج]823/914

کتابشناسی ملی : 5399370

شابک : 978-600-01-0373-6

سال نشر : ‏‫1396

نظرات