کتاب ساده رنگ

خاطرات فرهنگی و هنری مجید دلدوزی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 7.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 352

خلاصه کتاب ساده رنگ

​معرفی کتاب ساده رنگ

کتاب ساده رنگ؛ خاطرات فرهنگی و هنری مجید دلدوزی با گفتگوی حسین وحیدرضایی نیا و تحقیق و تدوین غلامرضا قلی زاده به همت انتشارات راه یار منتشر شده است. کتاب «ساده رنگ» دومین اثر از مجموعه تاریخ شفاهی هنرهای تجسّمی انقلاب اسلامی است.

مجید دلدوزی، متولد ۱۸ آبان ۱۳۳۴ در تبریز است. زندگی پُرفرازونشیبی داشته و سر پُر سودایی. آنچه دنبالش بوده، مفید بودن و رشد کردن بوده؛ ازاین‌رو، هیچ‌گاه آرام نداشته. از سال‌های سربازی در ارتش شاهنشاهی تا نهضت سوادآموزی و آموزش و پرورش و از فعالیت فرهنگی و هنری در سپاه تا همکاری در فعالیت‌های فرهنگی حزب‌الله لبنان، همواره کار کرده و بی‌آنکه دانشکده هنر ببیند، کوشیده و به‌عنوان یک گرافیست فعال و خلّاق، بالیده و به امروز رسیده است. 

کتاب «ساده رنگ» در ۲۱ فصل تدوین شده است که عبارتند از: قورو چای، من فرار کردم شاه فرار کرد، مات شدی جناب سروان، مدرسه در سامان مئیدانی، پسر شیخ کریم، انقلاب بازی، یا موسی فرار کن، دستفروش و اساتید بخیل، در جوار شهر آفتاب (بعلبک لبنان)، من می خواهم امضا کنم، تذهیب زیبای گوشه نشین، پاسدار هنرمند، ثواب جهادمان را تاخت زدیم، خیانت کرده اید آقا، از گرک تئز گرک!، آموزشگاه حاج آقای قدوسی، آقای فائقی عزیز!، آدم اداری یعنی چه؟، یک «نگاه» کنگره را تمام کرد، ایش ایشی گورستدی، او به راز دلها آگاه است. در بخش دوم کتاب، تصاویر و اسناد و طرح های گرافیکی دلدوزی آمده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها ساده رنگ

مشخصات کتاب ساده رنگ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 352

کنگره : PIR8343‭‬ ‭/ل4‏‫‬‬‮‭س2 1398

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5600980

شابک : ‫‬‬‮‭978-622-95549-6-8‬

سال نشر : 1398

نظرات درباره ساده رنگ