کتاب مجال آه

مجموعه مقالات

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) مجال آه

حجم دانلود: 232.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 146

معرفی کتاب مجال آه

کتاب مجال آه نوشته اسماعیل بنی اردلان است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این کتاب در برگیرنده مباحثی است درخصوص فلسفه و تمدن اسلامی، زیبایی، اخلاق، نقد سنتی و ادبیات آیینی که در دو فصل جداگانه با ده عنوان مقاله و در قالب یک  کتاب ارائه شده است.

از جمله این مقالات می توان به مصاحبت نور با نور، نقد در سنت ایرانی،  اهمیت سیر آفاقی در تمدن اسلامی، دعا، نیایش و نیاز، داستان سرایی ایرانی  اشاره کرد.پیش تر، از این نویسنده کتاب «معرفت شناسی آثار صناعی» از سوی  این مجموعه به چاپ رسیده که مورد تقدیر و استقبال قرار گرفته بود.

گزیده کتاب مجال آه

اگرچه تا پیش از سقراط تعدادی از حکمای یونانی درباره ماهیت هستی به چون و چرا پرداخته بودند، مباحث فلسفی عملاً با سقراط شروع شد. معرفت تا پیش از سقراط بیشتر به شناخت طبیعت گرایش داشت؛ از همین رو، حکمای اولیه را «کاوشگران» طبیعت می‎ شناختند. اما با سقراط تفکر عقلی جای خود را باز کرد و اسطوره جای خود را به اندیشه واقعی داد. سقراط سر و ‎کار داشتن با فلسفه  را «تمرینی برای مرگ» می ‎دانست. فلسفه منشأ خود را گفت و شنود یا پرسش و  پاسخ می‎داند که با سقراط آغاز شده است. افلاطون، شاگرد نامدار سقراط، اندیشه ‎های استادش را به شیوه گفت‌وشنود نشر داد. در این مناظرات فلسفی،  سقراط به روش محاوره می‎ کوشد تا جهل مدعیان را بر آن‎ ها آشکار کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مجال آه

مشخصات کتاب مجال آه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 146

کنگره : ‏‫‬‭DSR63‏‫‭‏‫‬‭/ب84م3 1393

دیویی : ‏‫‬‭955/0044

کتابشناسی ملی : 3062514

شابک : ‭978-600-175-525-5

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب مجال آه