کتاب سلبریتی های اینترنتی

فهم شهرت آنلاین

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) سلبریتی های اینترنتی

حجم دانلود: 1.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 156

معرفی کتاب سلبریتی‌های اینترنتی

تحقیقی جامع درباره پدیده ای به نام سلبریتی‌های اینترنتی که در سال‌های اخیر بر سر زبان‌ها افتاده است. این کتاب مجموعه‌ای اثر گذار از ایده‌ها و استدلال‌های نو را عرضه می‌کند تا به ما کمک کند یکی از پدیده‌های اصلی زمانمان را بفهمیم و درباره آن پژوهش کنیم.

گزیده کتاب سلبریتی‌های اینترنتی 

قطع به یقین، می‌توان گفت که ظهور رسانه‌های اجتماعی در فراگیریِ مفهوم «سلبریتی» نقش اصلی را داشته است. بدین معنا که تجربۀ پیشین ما از مسئلۀ «شهرت» و افراد «مشهور» یا «معروف» کاملاً متفاوت از وضعیت کنونی ماست و اساساً مفهوم سلبریتی با فرد مشهور در عالم سیاست یا حتی یک «ستاره» در یک فیلم یا یک ورزش خاص متفاوت تلقی می شود؛ به گونه ای که این مفهوم با کسب درآمد برای یک شخص یا یک شرکت یا حتی یک جریان سیاسی همراه است. ...

... در سال 2010، پوشش مسلط مطبوعاتی و گفت وگوها دربارۀ شهرت اینترنتی فقط روی یک شهرت خاص متمرکز بود: نفوذداران. نفوذداران پیشاهنگان سلبریتی های اینترنتی اند، چون آن ها به وسیلۀ این واقعیت که شهروند اینترنت اند و سلبریتی های اینترنتی‌اند گذران زندگی می کنند. چندین گزارش خبری موفقیت و آیندۀ روشن نفوذداران جوان را تحسین کرده اند؛ از این نفوذداران می توان به تروی سیوان، اهل استرالیا، اشاره کرد که ویدئوهای خانگی او در یوتیوب درنهایت باعث شد بتواند یک قرارداد خوانندگی با شرکت ای ام آی استرالیا امضا کند، کار بازیگری در هالیوود را آغاز کند و مجلۀ تایم نام او را به عنوان یکی از بیست و پنج پرنفوذ نوجوان سال 2014 بیاورد. 

با وجود این، گزارش های دیگری روی نقص ها و رسوایی های صنعت نسبتاً  نوین نفوذداران متمرکز بوده اند و نمونۀ آن یوتیوب باز بریتانیایی، زو ساگ، بود که مشخص شد از یک سایه نویس استفاده می‌کرده است. زو ساگ رکورد تندترین مراسم گشایش فروش رمان را شکسته بود و در سال 2014 بیش از 78 هزار نسخه را در یک روز به فروش رسانده بود. اما شهرت اینترنتی مفهومی بسیار گسترده تر و با تاریخی بسیار بلندتر از تاریخ نفوذداران است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سلبریتی های اینترنتی

مشخصات کتاب سلبریتی های اینترنتی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 156

کنگره : HM851

دیویی : ‏‫‭302/231

کتابشناسی ملی : 5804519

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-3257-0

سال نشر : ‏‫1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب سلبریتی های اینترنتی