کتاب دین و فرهنگ

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) دین و فرهنگ

حجم دانلود: 580.9 کیلو بایت
صفحات کتاب : 306

معرفی کتاب دین و فرهنگ 

کتاب دین و فرهنگ با قلم دکتر همایون همتی به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. کتاب دین و فرهنگ، مجموعه مقاله ها و پاره ای از  سخنرانی‌های نگارنده است که به مباحث اعتقادی و فرهنگی می‌پردازد.

از آنجا که اشتغال خاطر نگارنده طی سالیان به طور عمده به چهار حوزه فلسفه، الهیات، دین پژوهی و عرفان تعلق یافته، مضمون و درون‌مایه همه این نوشتارها و گفتارها مربوط به این چهار حوزه است و امید است که برای نسل جوان فرهیختگان، روشن فکران جامعه و دانشگاهیان عزیز راهگشا و آگاهی بخش باشد.

گزیده کتاب دین و فرهنگ 

«اسلام و عقلانیت باورهای دینی » مقاله‌ای بود که برای ارائه در واتیکان و دیدار با پاپ بندیکت شانزدهم نگاشته شد. بعد از سخنرانی جنجال برانگیز او در دانشگاه رگنسبورگ آلمان، نگارنده، که در آن زمان سمت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان را برعهده داشت، به درخواست مسئولان به همراه هیئتی عازم آلمان بود که به دلیل بی نظمی و ضعف مدیریت آن برنامه محقق نشد. 

در این مقاله، به اختصار به پاره‌ای از نقدهای پاپ به دین اسلام و کلام اسلامی پاسخ داده شده است. علاوه بر این مقاله، چند مقاله و مصاحبه دیگر نیز از سوی نگارنده نگاشته شده که امید است روزی همه یکجا و در قالب کتابی در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دین و فرهنگ

مشخصات کتاب دین و فرهنگ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 306

کنگره : BL65‭‬ ‭

دیویی : ‏‫‬201/7

کتابشناسی ملی : 6168349

شابک : 978-600-03-3290-7

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب دین و فرهنگ