کتاب آقای کتاب

شصت سال کتابفروشی؛ مروری بر زندگی و زمانه‌ حاج علی یزدان‌خواه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی آقای کتاب

حجم دانلود: 6.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 199

معرفی کتاب آقای کتاب

کتاب آقای کتاب مروری بر زندگی و زمانه حاج علی یزدان‌خواه کتابفروش انقلابی کاشان است. آقای کتاب، اولین روایت از یک جریان نادیده در جبهه فرهنگی انقلاب است که ۶۰ سال جهاد فرهنگی خاموش یک انقلابی را روایت می‌کند. این کتاب یک روایت یک مرد خوب از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را ارائه می‌کند.

در کتاب آقای کتاب علاوه بر گفتگو با حاج علی یزدان‌خواه و اعضای خانواده‌اش، با فعالان کاشانی و افرادی همچون نصرت‌الله شادنوش، مرحوم حجت‌الاسلام محمدتقی مدنی، حجت‌الاسلام شیخ مرتضی قاسمی، حجت‌الاسلام عباس رسول‌زاده، امیرحسین چیت‌سازیان، محمد کتابچی، محسن خسروی، مرتضی مهدویان، احمد فرهنگ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم راست بود، علی‌اکبر توحیدیان، علی موحدپور، محمد شقاقی، سید علیرضا شفیعی مطهر و… در مورد زندگی و زمانه آقای کتاب کاشان گفتگو شده است و خاطراتی درباره مرحوم آیت‌الله مدنی کاشانی، آیت‌الله شیخ علی نجفی کاشانی و استاد محسن قرائتی و… هم آمده است. در انتهای کتاب علاوه بر اسناد ساواک و تصاویر و نمایه، یک مقاله تحلیلی تفصیلی ارزشمندی با عنوان مبارزات زیربنایی و زیربنای انقلاب؛ درآمدی بر شناخت شبکه توزیع کتاب و رساله امام خمینی در دوران انقلاب اسلامی ارائه شده است.

گزیده کتاب آقای کتاب

«انقلاب که پیروز شد با خودم گفتم من مسئولیتم را انجام دادم و حالا که جهد و سپاه، کتابفروشی دارند دیگر با یک مغازه کوچک کتاب فروشی نمی‌کنم و همان لوازم‌التحریر را می‌فروشم. برای مدتی هم کتاب نیاوردم تا اینکه روزی خانمی به مغازه آمد و گفت کتاب «عربی آسان» می‌خواهم. گفتم ندارم و دیگر هم نمی‌آورم. بنده خدا درهم شد و گفت من کتاب می‌خواستم و آمدم از شما بخرم. کمی دور شده بود که صداش زدم و گفتم چند روز دیگر بیا تا کتاب را برایت بیاورم. 

در یک لحظه با خودم گفتم خدایا اگر گشنگی هم بخورم کتابفروشی را رها نمی‌کنم. یک دو شب بعد از این ماجرا خواب دیدم کسی در خانه را می‌زند. در را که باز کردم دیدم امام خمینی است. گفتم آقا شما کجا! اینجا کجا؟ گفت کاری انجام دادی و من وظیفه دانستم به خانه‌ات بیایم. تا صبح هم خانه من بود. وقتی بیدار شدم گفتم این نتیجه تصمیم ادامه کتابفروشی است؛ خدایا چشم، از این به بعد کتاب‌فروشی را رها نمی‌کنم».

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آقای کتاب

مشخصات کتاب آقای کتاب

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : کتاب فروشی

صفحات کتاب : 199

کنگره : Z450/86‬‬

دیویی : 070/507455‬

کتابشناسی ملی : 5732560

شابک : 978-622-6689-18-2

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب آقای کتاب