کتاب تاثیر نگاه شهید

5 از 1 نظر

کتاب چاپی تاثیر نگاه شهید

صفحات کتاب : 216

معرفی کتاب تاثیر نگاه شهید

کتاب تاثیر نگاه شهید نوشته محسن حسن‌زاده و مومن دانشگر توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. کتاب تاثیر نگاه شهید شامل هفت‌ بخش است و در هر بخش به خاطراتی که در رفتار و سبک‌زندگی اشخاص بالاخص جوانان تاثیرگذاری نموده است می‌پردازد و در پایان، متن وصیت نامه، دل‌نوشته‌ها، یادداشت‌ها و نامه‌های این شهیدعزیز به نگارش در آمده است.

شهدای مدافع‌حرم، موج جدیدی از اسلام‌خواهی را نه تنها در ایران که در سراسر جهان اسلام ایجاد کرده‌اند. آن ها داشته‌های دفاع‌مقدس را غنی کردند و فصول دیگری بر کتاب قطورش افزودند. شهید عباس دانشگر یکی از شهدای مدافع‌حرم دهه‌هفتادی است که روی نسل‌جوان امروزی تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته است. شهیدی که خود مصداق بارز تعبیر «جوان مؤمن انقلابی» در کلام مقام معظم رهبری شد.

عباس متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۲ از شهرستان سمنان است. حضور او در پایگاه و بسیج باعث شد که رفتار و گفتارش با اخلاق اسلامی آراسته شود. رابطه‌ای صمیمی و عاطفی با دوستانش پیدا می‌کرد. در سال ۱۳۹۰ کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه ی عالی در دانشگاه سمنان و در رشته مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) قبول شد؛ اما به خاطر دور اندیشی و البته علاقه ای که به سپاه پاسداران داشت، در آزمون دانشگاه امام حسین علیه السلام هم شرکت کرد و قبول شد. پنجم مهر ماه سال ۱۳۹۰ وارد دانشگاه امام حسین علیه السلام شد و پس از گذشت یک سال دوره آموزش عمومی افسری را پشت سر گذاشت. دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۵ به جبهه مقاومت در سوریه پیوست و سرانجام در بیستم خرداد در روستای هویز حومه جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.  

گزیده کتاب تاثیر نگاه شهید

آخر من کجا و شهدا کجا! خجالت می‌کشم بخواهم مثل شهدا وصیت کنم. من ریزه‌خوار سفره‌ی آنان هم نیستم. شهید شهادت را به چنگ می‌آورد، راه درازی را طی می‌کند تا به آن مقام می‌رسد؛ اما من چه! سیاهی گناه چهره‌ام را پوشانده و تنم را لخت و کسل کرده. حرکت جوهره‌ی اصلی انسان است و گناه زنجیر. من سکون را دوست ندارم. عادت به سکون بلای بزرگ پیروان حق است. سکونم مرا بیچاره کرده. در این حرکت عالم به سمت معبود حقیقی دست و پایم را اسیر خود کرده. انسان کر می‌شود، کور می‌شود، نفهم می‌شود، گنگ می‌شود و باز هم زندگی می‌کند.

بعد از مدتی مست می‌شود و عادت می‌کند به مستی و وای به حالمان اگر در مستی خوش بگذرانیم و درد نداشته باشیم. درد را انسان بی‌هوش نمی‌کِشد، انسان خواب نمی‌فهمد. درد را انسان باهوش و بیدار می‌فهمد. راستی! دردهایم کو؟ چرا من بی‌خیال شده‌ام؟ نکند بی‌هوشم؟ نکند خوابم؟ مثل آب خوردن چندین هزار مسلمان را کشتند و ما فقط آن را مخابره کردیم. قلب چند نفرمان به درد آمد؟ چند شب خواب از چشمان‌مان گریخت؟ آیا مست زندگی نیستیم؟( شهید عباس دانشگر)

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تاثیر نگاه شهید

مشخصات کتاب تاثیر نگاه شهید

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 216

کنگره : ‏‫‬‭BP52/66‭‬‬

دیویی : ‏‫‬‭297/998‬

کتابشناسی ملی : 7564057

شابک : ‏‫‬‭978-622-285-031-9

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب تاثیر نگاه شهید