کتاب چای عراقی

مجموعه داستان گروهی اربعین

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی چای عراقی

حجم دانلود: 899.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 135

معرفی کتاب چای عراقی

کتاب چای عراقی را محمدرضا شرفی خبوشان گردآوری کرده است. کتاب چای عراقی روایت داستان‌های نویسندگان مختلف از سفر گروهی و پیاده به کربلا برای اربعین است. کتاب چای عراقی داستان‌هایی جذاب دارد که هرکدام ریشه در خاطره و تجربه‌ای شخصی است.

در سال‌های اخیر آثار ادبی متنوعی با قالب‌های مختلف شعر و نمایشنامه و داستان و رمان با موضوع پیاده‌روی اربعین منتشر شده‌اند که هرکدام توانسته‌اند تاثیر بسیاری برشناخت این عمل دینی داشته باشند. کتاب چای عراقی یکی از این آثار است.

داستان‌های این مجموعه برگزیده کارگاه داستان معارف است که نشر معارف و با مدیریت محمدرضا شرفی‌خبوشان، نویسنده و برگزیده جایزه جلال، برگزار شده است. در این مجموعه علاوه بر داستان‌های کارگاه، آثاری از مجید قیصری، ابراهیم اکبری دیزگاه و محمدرضا شرفی‌خبوشان نیز قرار دارد که بر غنای ادبی و محتوایی اثر افزوده است.

گزیده کتاب چای عراقی

اردل را همانطور لخت، با ملافه زیرش بلند کردم و بردم گذاشتمش روی صندلی  عقب پراید هاچ بک قراضه ام. لیشش از کنار دهنش راه افتاد و با چشم هایش حرف زد.

انگار که پرسید کجا؟ گفتم: «اردل جان! می رویم یک جایی که خوب خوب بشوی. می رویم پیاده روی اربعین. پسرگلم را می نشانم توی ویلچر و خودم پیاده تا خود کربلا ویلچرت را هل می دهم.» مهربان شده بود؛ درست مثل وقت هایی که تاول های پشتش می ترکید و زار می زد و ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چای عراقی

مشخصات کتاب چای عراقی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 135

کنگره : ‏‫‭PIR4249

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/6208

کتابشناسی ملی : 7346755

شابک : 978-600-441-282-7

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب چای عراقی