کتاب رساله نماز و روزه

مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دام ظله العالی)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی رساله نماز و روزه

صفحات کتاب : 160

معرفی کتاب رساله نماز و روزه

کتاب رساله‌ی نماز و روزه مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده است. این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی می‌باشد، انعکاس دهنده‌ی جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف می باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده نویسی مسائل آن می باشد به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان پذیر گردیده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است. در همین راستا در انتهای کتاب رساله‌ی نماز و روزه نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آن ها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است. شایان ذکر است که معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب رساله‌ی نماز و روزه منتشر شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب رساله نماز و روزه

مشخصات کتاب رساله نماز و روزه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 160

کنگره : ‏‫‭BP186‬‬

دیویی : ‏‫‭297/353‬‬

کتابشناسی ملی : 7611099

شابک : ‫‭978-622-7491-32-6‬‬

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب رساله نماز و روزه