کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

ایده هایی عالی از مشهورترین فیلسوف تجارت آمریکایی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

حجم دانلود: 625.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 191

معرفی کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

جیم ران در کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی، به شما می آموزد در هر کاری که انجام می دهید، تنها شاگرد باشید و بیاموزید نه آنکه پیروی کنید! او استراتژی های خارق العاده ای برای دستیابی به موفقیت و شادمانی ارائه می دهد که زندگی تان را دچار تغییری اساسی خواهد کرد.

به اعتقاد جیم ران (Jim Rohn) سخنران مشهور و یکی از برجسته ترین استادان سالیان اخیر، هیچ گاه نباید در زندگی خود بین ثروت و شادمانی یکی را انتخاب کنید، هر دوی آن ها از یک چشمه سرازیر می شوند و هر دو برای یک زندگی موفق لازم و ضروری هستند.

اگر در پی یک موفقیت اصولی، پایدار و استوار هستید، نباید به دنبال پاسخ های نامربوط باشید. شک نکنید این روزها هزاران جواب نامناسب و نامربوط وجود دارد، شادی و ثروت به چیزی جز تمرین و پایبندی به اصول نیاز ندارد. برای اکثر افرادی که زمان زیادی را وقف تفکر درباره این مسئله می کنند، ثروت تنها در یک کلمه می گنجد: میلیونر؛ که البته واژه هیجان انگیزی است!

این کلمه آزادی، موفقیت، نفوذ، خشنودی، قدرت، امکان و نوع دوستی را به همراه دارد. مطمئناً میلیونر شدن تصویر ذهنی بدی نیست! علاوه بر این کلمه ثروت چیزی فراتر از مفاهیم اقتصادی را به ذهن متبادر می کند. به طور مثال ثروت تجربه، ثروت دوستی، ثروت عشق، ثروت خانواده و ثروت فرهنگ. اما در کتاب هفت رمز برای رسیدن به ثروت و شادی (Seven Strategies for Wealth and Happiness) بر روی آن ثروتی که باعث آزادی مالی می شود، تمرکز شده است، ثروتی که از تبدیل سعی و پشتکار به نقدینگی و دارایی حاصل می گردد. میزان ثروتی که به هر کدام از شما احساس ثروتمندی می دهد با دیگری تفاوت دارد اما قطعاً خواسته اصلی همه شما یکسان است: رهایی از بار فشارهای مالی، آزادی در انتخاب و لذت بردن از فرصت خلق و اشتراک گذاری.

ثروت برای شما به چه معناست؟ برای اینکه فکر کنید از لحاظ مالی آزاد و غنی هستید، به چقدر پول احتیاج دارید؟ این پرسش ها بیهوده نیست. خیلی زود متوجه می شوید که هر چه مفاهیم واضح تری از ثروت مادی در ذهن داشته باشید، اندیشه های این کتاب بیشتر به دردتان می خورد.

شادی نیز همچون ثروت انواع گوناگونی از معناهای گاه متناقض دارد. شادی لذت کشف و آگاهی است. بسیاری مواقع شادمانی با افرادی همراه می شود که از صداها، رنگ ها و هماهنگی زندگی کاملاً آگاهی دارند. شادمانی لذتی است که به افرادی با پشتکار و کوشش فراوان روی می آورد. با این حال بسیاری از شما تصور می کنید شادمانی چیزی است که در گذشته گم شده یا قله ای است که در آینده دور فتح خواهد شد. تعداد اندکی متوجه می شوند که شادی تنها در لحظه حال رخ می دهد.

برای تجربه یک زندگی موفق، طرح موفقیت را شروع کنید. برای ثروتمند شدن، نقشه ای برای ثروتمندی بکشید. از یاد نبرید نیازی نیست ثروتمند باشید تا نقشه ثروتمندی بکشید، کسی که هیچ چیزی ندارد هم می تواند برای ثروتمند شدن طرحی بریزد.

یادتان نرود موفقیت مجموعه ای مطلوب و تعیین شده از سمت فرهنگ یک جامعه نیست، بلکه مجموعه ای از ارزش های شخصی است که به طور واضح تعریف و سرانجام به دست می آید. موفقیت یعنی زندگی تان را آن گونه که دوست دارید پیش ببرید. اما چطور می توانید چنین کاری را انجام دهید؟ کتاب 7 رمز برای رسیدن به ثروت و شادی دقیقاً در مورد همین موضوع است.

در حین مطالعه این کتاب، خودتان را در حال خرید تصور کنید. از هر ایده ای که برای وضعیت کنونی تان کاربرد دارد، استفاده نمایید. قطعاً، تمام حرف های دیگران را قبول نمی کنید و به خودتان فرصت می دهید. صفحات بعدی را با دقت بخوانید و اگر موضوعی برای تان معنا داشت و مهم بود، آن را امتحان کنید و اگر نه، از آن عبور نمایید.

با جیم ران بیشتر آشنا شویم:

او در سال 1930 در آمریکا متولد شد. تا پیش از 25 سالگی زندگی اش مانند اکثر مردم بود، یک زندگی تا حدودی غم انگیز با پیشرفت کم و شادی کمتر. کمی بعد از 25 سالگی با مردی به نام ارل شواف که یک کارآفرین بود، آشنا شد. ران که تحت تأثیر ثروت، زندگی و هوش تجاری او قرار گرفته بود به بازاریابی شبکه ای شواف پیوست. این آشنایی اش باعث تحولی بزرگ در زندگی ران شد تا در نهایت در 31 سالگی به فردی میلیونر تبدیل شد. او پس از موفقیتش داستان زندگی و تحولاتش را به مدت 40 سال در سمینارهای مختلفی در دنیا بیان کرد.

تعداد افرادی که در سمینارهای ران حضور داشته اند، در حدود 4 میلیون نفر تخمین زده می شود. از او حدوداً 17 کتاب متنی، صوتی و برنامه ویدیویی منتشر شده است که همین کتاب ها و سخنرانی هایش در سمینارهای گوناگون، باعث الهام گرفتن و تغییر زندگی بسیاری از افراد، همچون بزرگانی مانند آنتونی رابینز، مارک ویکتر هنسن، برایان تریسی و... شده است. جیم ران از پرطرفدارترین و موفق ترین کارآفرینان، نویسندگان و سخنرانان در جهان شناخته می شود. وی در دسامبر سال 2009 از دنیا رفت. جیم ران یکی از عمیق ترین متفکران و افرادی است که ذهن من را گسترش می دهد که تاکنون فرصتی برای شنیدن سخنانش داشته ام. (لس براون)

گزیده کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

درست مانند سفر دریایی، اهداف کوتاه مدت هم باید به موفقیت های بلندمدت شما مربوط باشند؛ و تنها مزیتشان این است که در آینده ای قابل پیش بینی، به آن ها می رسید. من این نوع اهداف را «هدف های افزایش اعتمادبه نفس» می نامم، چون برای ادامه ی راهتان، موفقیت آن ها اعتمادبه نفس لازم را به شما می دهد. بنابراین، وقتی سخت کار می کنید، می توانید از پیروزی تان بهره مند شوید و برای ادامه ی سفر، دوباره الهام بگیرید.

به همین دلیل، از شما می خواهم که در دفتر خاطرات یا در دفترچه ای، پروژه های کوتاه مدت تان را هم بنویسید. چگونگی سازمان دهی این موضوع، به شما بستگی دارد. برای مثال: شاید آن ها را طبق برنامه ی روزانه، هفتگی یا ماهانه سازمان دهی کنید؛ یا شاید آن ها را جزء اهداف بلندمدت تان دسته بندی نمایید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

مشخصات کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 191

کنگره : HG179‏‫‭‏‫‭/ر2ھ7 1398

دیویی : 332/024

کتابشناسی ملی : 5214369

شابک : ‬‏‫‭978-964-236-957-7

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی