کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

کتاب اول سفر به اروپا و آفریقا

5 از 1 نظر

کتاب چاپی پسری که دور دنیا را رکاب زد

صفحات کتاب : 126

معرفی کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

 در کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد داستان جذاب که اَلِستِر هامفِریز – نویسنده، مستندساز و ماجراجوی اهل انگلستان – براساس ماجراهای واقعی سفر خودش به دور دنیا برای نوجوانان نوشته، مخاطبان با تام همراه می شوند؛ پسری ماجراجو که احساس می کند دنیای واقعی باید بزرگ تر از دنیای اطراف خودش باشد و تصمیم می گیرد با دوچرخه سفر باورنکردنی اش را برای کشف دنیای بزرگ آغاز کند.

اولین ماجراجویی نویسنده ی کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد زمانی بود که فقط نُه سال داشت، سفری ۳۲ کیلومتری به ارتفاعات سه قله ی مشهور یورک شایر در انگلستان. سال ۲۰۰۱ میلادی الستر در سن ۲۵ سالگی سفر به دور دنیا را با دوچرخه آغاز کرد. سفر طولانی او چهار سال طول کشید و در این مدت ۷۴ هزار کیلومتر را رکاب زد. سال ۲۰۱۲ میلادی او به عنوان ماجراجوی برتر مجله ی نشنال جئوگرافیک انتخاب شد. او خالق ایده ی «ماجراجویی های کوچک» است؛ سفرهای ماجراجویانه ی کوچک و ساده ای که از عهده ی هر کسی برمی آید. الستر درباره ی ماجراجویی هایش کتاب های زیادی نوشته که به زبان های مختلف ترجمه شده اند.

گزیده کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

 تام، پسر ماجراجویی که همواره رؤیای سفر به سرزمین های دوردست در سر داشت، روزی بار سفر می بندد و با دوچرخه اش از یورک شایر انگلستان راهی قاره ی آفریقا می شود. او در این مسیر از کشورهای مختلف قاره ی اروپا می گذرد و در نهایت از طریق کانال سوئز وارد آفریقا می شود. او این قاره را را از شمال تا جنوب طی می کند. سفر تام در کتاب اول در انتهای قاره ی آفریقا به پایان می رسد، سرزمینی دور در دل کشور آفریقای جنوبی و تنها راه اتصال به قاره ی آمریکا!

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

مشخصات کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پسری که دور دنیا را رکاب زد

صفحات کتاب : 126

کنگره : PZ7‏‫‬‭‬‮‭/ھ2س7

دیویی : ‏‫‬‭‬‮‭[ج]823/92

کتابشناسی ملی : 5110071

شابک : ‏‫‭978-600-99770-6-2

سال نشر : 126

نظرات درباره کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد