کتاب ماهی روی درخت

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 239

خلاصه کتاب ماهی روی درخت

معرفی کتاب ماهی روی درخت

در کتاب ماهی روی درخت خواهیم خواند که خاص بودن همیشه به‌ معنای برنده شدن در مسابقات زیبایی و ورزش‌های متفاوت نیست، بعضی از آدم‌ها در انجام عادی‌ترین کارها ناتوان می‌شوند که این هم نوعی خاص بودن است. اِلی دختر باهوشی است که از یک اختلال بزرگ رنج می‌برد و همین مشکل او را در مدرسه تنها و منزوی و ساکت کرده است. او نمی‌تواند وقتی معلم از او می‌خواهد کاری انجام دهد تمرکز کند، از طرفی هم نمی‌خواهد دوباره کارش به مدیر برسد و این بار حسابی به دردسر می‌افتد. اما مشکل الی چیست؟ کتاب ماهی روی درخت، کودکان را با کسانی که شرایط خاص دارند آشنا می‌کند.

بخشی از کتاب ماهی روی درخت

برای جشنِ بارداری خانم هال، جسیکا با یک دسته‌گل بزرگ که از مغازهٔ گل‌فروشی پدرش آورده، پیدایش می‌شود. دسته‌گلش آن‌قدر بزرگ است که مطمئنم یک بوتهٔ کامل را از توی باغچه کنده و لای زَرورق پیچیده.

خب،‌ برای من که مهم نیست. من یک کارت تبریک زرد روشن با خودم آورده‌ام که عکس رُزهای زرد دارد. تازه، عکس گل‌ها یک‌هفته‌ای خُشک نمی‌شود. به نظر خودم انگار این‌جوری می‌خواهم بگویم متأسفم که همیشه مایهٔ عذابم.

مَکس هم هدیه‌اش را می‌دهد. همین‌طور که خانم هال هدیه را باز می‌کند، او هم توی صندلی‌اش فرو می‌رود و دست‌هایش را می‌گذارد پشتِ سرش.

یک بسته پوشک آورده. فکر کنم توقع داشت خانم هال عصبانی بشود و حالا که نشده، حسابی خورده توی ذوقش.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 239

کنگره : PZ7

دیویی : [ج]823/914

کتابشناسی ملی : 5727949

شابک : 978-600-8111-41-2

سال نشر : 1397

نظرات