کتاب آسیب ویژه زبانی

از نظریه تا درمان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی آسیب ویژه زبانی

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 293

معرفی کتاب آسیب ویژه زبانی

کتاب آسیب ویژه زبانی از نظریه تا درمان را انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر کرده است. حوریه احدی به عنوان نویسنده از عوامل تولید کتاب آسیب ویژه زبانی هستند. آسیب ویژه زبانی یکی از انواع آسیب های زبانی است که علت شناخته شده ای ندارد. این آسیب به طور سنتی ازطریق استثنا کردن، یعنی با فقدان علل دیگر تعریف می شود؛ مثلاً، سازمان سلامت جهانی آسیب ویژه زبان را آسیب در الگوی طبیعی اکتساب زبان در مراحل اولیۀ رشد می داند که مستقیماً به ناهنجاری های عصب شناسی یا سازوکار گفتار، آسیب حسی، کند ذهنی، یا عوامل محیطی مربوط نیست.

 بروز آسیب زبانی در کودکان باعث ایجاد تبعات منفی فردی، خانوادگی، و اجتماعی می شود و می تواند بهداشت روانی فرد و خانواده را دچار اشکال سازد؛ مثلاً، بسیاری از والدین درمورد مشکلات کودک خود را مقصر می دانند و احساس گناه می کنند.

 کودک نیز به علت ناکامی در برقراری ارتباط کلامی با دیگران به تدریج دچار سرخوردگی و انزوا می شود. به علاوه، آسیب ویژه زبان در کودکان بعدها در سنین آموزش های رسمی خواندن و نوشتن موجب مشکلاتی در یادگیری خواندن و نوشتن می شود و بروز چنین مشکلاتی بیش ازپیش فرد، خانواده، و جامعه را متأثر می سازد. 

شیوع بالای این آسیب، عواقب منفی حاصل از وجود آن در فرد، و ضرورت شناسایی سریع کودکان دارای آسیب عواملی هستند که بررسی ویژگی های کودکان دارای آسیب ویژه زبانی را در شمار یکی ازموضوعات روبه گسترش و موردتوجه در پژوهش های جدید زبان های مختلف قرار داده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب آسیب ویژه زبانی

مشخصات کتاب آسیب ویژه زبانی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 293

کنگره : RJ496

دیویی : 618/92855

کتابشناسی ملی : 6100313

شابک : 978-622-630449-8‬‬‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب آسیب ویژه زبانی