کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

3 از 1 نظر

کتاب چاپی دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

صفحات کتاب : 625

معرفی کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق، با برخورداری از 1000 عکس مستند تاریخی، 200 نقشه و 40 جدول و نمودار آماری به بازار عرضه شده و در تدوین آن از بیش از 300 منبع مکتوب و 30 مصاحبه با فرماندهان و مسؤولان جنگ بهره برداری شده است. 200 عکس اختصاصی نیز برای کتاب تهیه و تولید شده است. همچنین عکس های مختلفی در کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق از جنگ هشت ساله قرار دارد که برای اولین بار منتشر می شوند.

در خصوص جنگ هشت ساله ایران و عراق تاکنون منابع مکتوب فراوانی منتشر شده که برخی از آن ها با استقبال مخاطبان عام نیز مواجه شده است. اغلب این آثار مکتوب دارای تصاویر محدودی بوده اند که امکان بازسازی رویدادها را در ذهن مخاطب به شکل محدود فراهم کرده اند.

در کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق، به دلیل استفاده از حجم فراوان عکس، نمودار، نقشه و تصاویر گرافیکی این امکان برای مخاطب ایجاد شده تا تمامی آن چه را در بخش های متنی کتاب مطالعه می کند، در ذهن خود بازسازی کند.

در خصوص نقشه های استفاده شده در کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق نیز این نکته قابل ذکر است که بخش عمده ای از نقشه های به کار گرفته شده در کتاب های پیشین، نقشه هایی نظامی بوده که برای عموم مردم قابل فهم نبوده اند، اما در این کتاب حدود 200 نقشه با استناد به اطلس های معتبر بازآفرینی و طراحی مجدد شده که مطالعه آن برای عموم مخاطبان قابل فهم است.

از دیگر ویژگی های دیگر این کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق می توان به انتشار جدول های آماری اشاره کرد که به مخاطب کمک می کند تا برخی موضوعات مربوط به جنگ را یک جا ببینید و امکان مقایسه میان موضوع های مختلف را داشته باشید.

مخاطبان کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق در کنار مطالعه بخش های متنی، 200 نقشه از عملیات های جنگ ایران و عراق را مشاهده می کنند و در فصل هایی جداگانه جنگ افزارهای استفاده شده در جنگ، لوازم شخصی رزمندگان، رسانه های جنگ و .... نیز به صورت تصویری به مخاطب معرفی شده اند.

نکته قابل تامل دیگر کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق آن است که خلاصه کتاب به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و عربی در انتهای اثر آمده و به زودی این اثر به زبان های مذکور نیز به طور کامل ترجمه خواهد شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

مشخصات کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 625

کنگره : ‏‫‬‮‭‬‮‭DSR1603‏‫‬‮‭‬‮‭/ش9د2 1396

دیویی : ‏‫‬‮‭‬‮‭955/08430223

کتابشناسی ملی : 5048109

شابک : 978-600-9234-13-4

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق