کتاب شهید نوید

روایتی از زندگی شهید مدافع حرم نوید صفری

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی شهید نوید

حجم دانلود: 12.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 208

معرفی کتاب شهید نوید


کتاب شهید نوید روایت زندگی پر از خیر و برکتی است که شانزده تیر سال هزار و سیصد و شصت و پنج در محله ی تهران پارس تهران، آغاز می شود و صحنه ی آخرش، در دل صحرای بوکمال سوریه، رقم می خورد. همان طور که خود شهید نوید آرزو کرده بود. همان طور بی سر، همان طور بی سامان. در کتاب شهید نوید، مجموعه ای از روایت ها، از زبان خانواده، دوست و همسر شهید نوید، دست در دست هم گذاشته اند تا آرزوهای جوان هم نسل و هم روزگار خودمان را بهتر بشناسیم. 


گزیده ای از کتاب شهید نوید

خیلی وقت ها که توی هال می نشینم، به جای خالی نوید نگاه میکنم، می روم توی فکرو خیال همان روزها. یادش به خیر! یک بار نشسته بودیم کنار هم. میوه می خوردیم و اخبار می دیدیم. خبر بازگشت پیکر شهدا را پخش می کرد. من گفتم: «ببین دسته گل مردم سالم رفته حالا یه تیکه استخون برگشته.» یک تکه سیب را زد سر چاقو و گرفت سمت من. گفت: «نه بابا نگو یه تیکه استخون، این شهدا ماندگارن، اثری که برای حفظ اسلام دارن، هیچ وقت از بین نمیره، همین استخون خیلی باارزشه.»

چشم وچراغ خانه بود. همه دوستش داشتیم. منتی نیست آقاجان، ولی ما روغن ریخته را نذر امامزاده نکردیم. سوگلی خانه را فدای شما کردیم. کوچکترین پسرم بود، ولی مدیریت خانه دستش بود. همه حرفش را قبول داشتیم. رضا، برادر بزرگش وقتی به مشکلی برمی خورد میرفت توی اتاق نوید و با او مشورت می کرد. خواهرش همین طور. من و مادرش همین طور. اصلاً خرید وسایل خانه را هم بدون مشورت با نوید انجام نمی دادیم. حتی وقتی سوریه بود و وسیله ای می خواستیم بخریم عکسش را برایش می فرستادیم. برای ورودی حیاط خانه ی شمال که موزائیک خریدم، سوریه بود. عکس گرفتم و برایش فرستادم. همه ی کارهای قبلی خانه را با هم انجام داده بودیم، فقط مانده بود همین موزائیک ورودی. دلم می خواست این آخری را هم با هم انتخاب کنیم. نمی دانستم که دیگر قرار نیست برگردد و روی موزائیک ها قدم بگذارد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شهید نوید

مشخصات کتاب شهید نوید

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 208

کنگره : BP52/66

دیویی : 297/998

کتابشناسی ملی : 7395658

شابک : 978-622-285-006-7

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب شهید نوید