کتاب جنگ خوب است

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 4.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 292

خلاصه کتاب جنگ خوب است

معرفی کتاب جنگ خوب است

در کتاب جنگ خوب است، مصاحبه مدیران و مشاوران امنیتی ـ اطلاعاتی و مسئولان سیاست‌ خارجی آمریکا را می ‌خوانید. با تعریف جدیدی از عبارت «امنیت ملی» در آمریکا آشنا می ‌شوید. از زبان دولت ‌مردان آمریکایی می ‌شنوید که اولویت‌ های سیاست‌ خارجی آمریکا چیست و چه‌ طور با یک استراتژی بی‌ سر و ‌صدا و نرم، مهره ‌های اصلی سیاست و دفاعی کشورشان را از میان سران امنیتی این کشور انتخاب می ‌کنند. با خواندن این مصاحبه‌ ها متوجه می‌ شوید که اتفاقا دولت ‌مردان آمریکایی ابایی ندارند از این‌ که بگویند «من سرهنگم، نه حقوق‌ دان!»

«روحانی میانه ‌رو نیست، یک جنگ‌ طلب باهوش است»، «ایران قدرت‌ مندترین کشور منطقه است» باورتان می‌ شود این جمله‌ ها را سیاست‌ مداران آمریکایی گفته باشند؟ کتاب جنگ خوب است پر است از این اظهار نظرها و اعتراف ‌های صریح.

رییس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا یا همان جایی‌ که میان ایرانی‌ ها به «سازمان سیا» معروف است، با افراد موثر در سیاست‌ خارجی و تحلیل‌ گران عرصه بین ‌الملل، گفت ‌و گو کرده و با کم ‌ترین ملاحظه و سانسور درباره رویکرد آمریکا در مساله سیاست ‌خارجی، به‌ خصوص منطقه خاورمیانه، این مصاحبه‌ ها را منتشر کرده است. میزبان و پرسش‌ گر این گفت ‌و گوها «مایکل مورل» تحلیل‌ گر اطلاعاتی آمریکاست. او در سال‌ های گذشته به‌ عنوان قائم ‌مقام آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا و دو بار به ‌عنوان سرپرست سازمان سیا کار کرده است.

مایکل مورل سراغ خیلی‌ ها رفته، ولی برای ترجمه و گردآوری کتاب جنگ خوب است، مصاحبه کسانی را انتخاب کردیم که تخصص و کارشان به‌ نوعی به ایران مربوط می ‌شود. بعضی از این مقامات امنیتی یا سیاسی به ‌قدری درست و دقیق ایران را تحلیل می‌ کنند که اغراق نیست بگوییم ما را بیشتر از خودمان می‌ شناسند. معیار دیگر برای انتخاب گفت‌ و گو، معرفی آمریکا از زبان خودشان است.

کتاب جنگ خوب است را بخوانید و ببینید آمریکایی ‌ها چه دیدگاه و برنامه ‌هایی درباره قدرت ایران در منطقه، انرژی هسته‌ ای، مسائل ایران و عربستان، داعش و تروریسم، برجام و نیروی قدس دارند. ببینید چه ‌طور افکار عمومی را اقناع می ‌کنند. ببینید از ماموران و جاسوسان سازمان سیا چه فرشته ‌های مهربانی در افکار عمومی‌ ساخته ‌اند و ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : آمریکا از درون

صفحات کتاب : 292

کنگره : UA23

دیویی : 327/73051

کتابشناسی ملی : 7305549

شابک : 978-622-717789-3

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات