کتاب قطار اندیمشک

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) قطار اندیمشک

حجم دانلود: 353.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 230

معرفی کتاب قطار اندیمشک

علیرضا قزوه را شاعر اعتراض می دانند و اشعار کتاب قطار اندیمشک هم اعتراضی است به هشت سال جنگ بیش از 44 کشور علیه مردم ایران و هم ادای دینی به فرزندان ایران زمین که نگذاشتند یک وجب از خاک این سرزمین تصاحب کنند.

خود شاعر هم تاکید دارد که این اشعار در دو محور مشترک اند؛ شعر مقاومت و اعتراض. قزوه این شعرها را از سال 63 سروده و تا «قطار اندیمشک» که پیش از این چهار بار چاپ شده، در یک کتاب منتشر کرده است.

شهادت، دلاوری، ایثار، رشادت، جنگاوری، اعتراض به فراموشی یاد شهدا و دفاع مقدس، از مضامین مهم کتاب قطار اندیمشک اند. قزوه در سراسر کتاب به زاهدنماها و دین فروشان می تازد و گاهی هم در قالب یک شاعر ولایی، امت اسلام را خطاب قرار می دهد که چرا در برابر جنایات استکبار فریادی بر نمی آورند. او در این راه حتی از اسطوره های دینی و تاریخی بهره می گیرد تا حرفش را بزند.

جنگ برای او، بهانه ای جنگ افروزی نیست، بلکه برای انسان ماندن و انسان شدن و انسان بودن است؛ آنگونه که مردان بزرگ آن سال ها بودند. غزوه در این کتاب در کنار اشعار سپید و غزل ها از دوبیتی ها هم بهره برده و به خواندنی تر شدن مجموعه اشعار خود کمک زیادی کرده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قطار اندیمشک

مشخصات کتاب قطار اندیمشک

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 230

کنگره : ‏‫PIR8174‭‭‬ /ز8‏‫‭ق7 1393

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬1/62

کتابشناسی ملی : 3418865‬

شابک : 978-600-175-759-4

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب قطار اندیمشک