کتاب لذات فلسفه

3 از 1 نظر

کتاب چاپی لذات فلسفه

صفحات کتاب : 519

معرفی کتاب لذات فلسفه

کتاب لذات فلسفه ابتدا در سال 1929 با عنوان "عمارت فلسفه" منتشر شد. دورانت در دوره کشیشی تحصیل کرد اما بعد از سه سال کلیسا را رها کرد تا فلسفه و تاریخ بی طرفانه را دنبال کند. با این حال، دورانت هرگز عشق و احترام خود را به انسان گرایی که در مسیح دید از دست نداد، و به همین دلیل است که آثار تاریخی و فلسفی دورانت همیشه با توجه به آنچه در سرشت انسان قابل تحسین است ارائه می شود. 

در فلسفه یک لذت وجود دارد، و یک وسوسه؛ حتی در سراب های های متافیزیک نیز فریبی در کار است، که هر دانشجوئی احساس می کند تا زمانی که ضروریات وجود مادی او را از بلندی های تفکر به حضیض درگیری های اقتصادی نکشانده است، نیاز است تا "لذات فلسفه" را بدست آورد. 

 کتاب لذات فلسفه پانصدصفحه ای در ۹ بخش و ۱۲۶ گفتار تنظیم شده است. عنوان برخی گفتارها چنین است: عصر زیست شناسی، نسبیت اخلاق، روابط جنسی و اخلاق، تحول زناشویی، زیبایی چیست، بیان نژادی تاریخ، مرگ اقوام، آینده آمریکا، شراب و آزادی، هزینه های مدینه فاضله، عرفان، جادوگری، وظیفه دین. 

"لذات فلسفه" شامل نظریات خاص ویل دورانت درباره مسائل اساسی زندگی و سرنوشت بشر است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۳۴۴ خورشیدی با ترجمه فارسی از عباس زریاب خویی در ایران منتشر شد. چاپ بیست و یکم کتاب توسط شرکت انتشارات علمی و فرهنگی در سال ۱۳۸۸ روانه بازار گردید. 

 

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب لذات فلسفه

مشخصات کتاب لذات فلسفه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 519

کنگره : B72‏‫‭/د9ل‌4

دیویی : 100

کتابشناسی ملی : ‏‫‭م‌74-3562‬

شابک : ‭ ‫‬‭978-964-445-037-2

سال نشر : 1392

نظرات درباره کتاب لذات فلسفه