کتاب یک روز بعد از حیرانی

زندگی نامه داستانی شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان امیری

5 از 1 نظر

صوتی

حجم دانلود: 546.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 291

خلاصه کتاب یک روز بعد از حیرانی

معرفی کتاب یک روز بعد از حیرانی

کتاب صوتی یک روز بعد از حیرانی نوشتهء فاطمه سلیمانی ازندریانی، زندگی‌نامه‌ی داستانی شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان امیری است که با گویندگی اعظم حبیبی، توسط مجموعه کتاب صوتی قناری تولید شده است.

 درباره کتاب صوتی یک روز بعد از حیرانی

شهید مدافع حرم محمد رضا دهقان امیری متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۴ در استان تهران است که در بیست سالگی، ۲۱ آبان ۱۳۹۴ با عنوان بسیجی تکاور راهی سوریه شد و همزمان با آخرین روزهای ماه محرم الحرام در نبرد با تروریست‌های تکفیری در حومه حلب به شهادت رسید و در امامزاده علی‌اکبر چیذر به خاک سپرده شد.

محمدرضا دانش آموخته‌ی دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود.

در این کتاب سرگذشت این شهید بزرگوار را از زبان خانواده، دوستان، نزدیکان و همرزمانش می‌شنوید.

بخشی از کتاب یک روز بعد از حیرانی

مثل اینکه برای بزرگ شدن خیلی عجله داشتی. با اینکه خیلی پرخور بودی اما قبل از دو سالگی خودت دست از شیرخوردن کشیدی. دهانت را پر از شیر می‌کردی اما شیر را قورت نمی‌دادی. سر می‌چرخاندی و شیر را روی زمین می‌ریختی. 

خیلی هم زود به حرف افتادی. مثل مهدیه. حرف زدن که چیزی نیست. دوساله بودی که از حفظ شعر می‌خواندی. آهنگ یکی از این سریال‌های طنز جنگی را از حفظ بودی. "بهترین تابستان من" همان که شخصیت اول فیلم یک پسربچهء سرتق بود. مثل خودت. حتماً یک چیزی می‌دانستیکه توی دو سالگی آهنگ سریال را از حفظ کرده بودی.

-پشت سنگر، گشته پنچر، ماشین فرمانده لشگر ...

همین شعر را برای خانم‌های کاروان مشهد می‌خواندی و خودت را توی دل همه‌شان جا می‌کردی. همان سفر مشهدی که تا آن دنیا رفتی و برگشتی ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها یک روز بعد از حیرانی

مشخصات کتاب یک روز بعد از حیرانی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 291

کنگره : ‏‫‬‭‭BP52/66‬‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‭297/984

کتابشناسی ملی : 5770232

شابک : 978-622-6609-40-1‬‬

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره یک روز بعد از حیرانی