کتاب راز گمشده خاور

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) راز گمشده خاور

حجم دانلود: 5.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 144

راز گم شده خاور 

«راز گم شده خاور»، داستانی است در مورد چگونگی خلق داستان و قدرت تخیل نویسنده. عبدالمجید نجفی در این کتاب سعی کرده است علاوه بر خلق داستانی جذاب، اصول داستان نویسی را نیز به نوجوانان آموزش دهد. مجید داستان نویس نوجوان قصه، به تشویق معلم خود، قصد دارد داستانی بنویسد درباره خاله خاور و پسرش هدایت که سال ها قبل به سربازی رفته و هنوز برنگشته است.

 مجید، سوار بر غول کاغذی خیال خود، به کنکاش میان رخدادهای واقعی و ساخته های ذهن خود می پردازد. در این میان آقای نجفی، معلم مجید هم که گه گاه در داستان حضور دارد، گویی اشاره به نویسنده داستان و نقش او در هدایت مجید برای خلق داستانی جدید است. 

 کتاب نثری روان و در عین حال مملو از احساس دارد. ذکر جزئیات مربوط به مکان ها و همچنین شخصیت پردازی دقیق نجفی، باعث شده است تا خواننده با اشتیاق داستان را دنبال کند. استفاده از عناصر خیال انگیز و افسانه ای همچون سفر به گذشته و حضور غول کاغذی و ترکیب آن ها با وقایع تلخ زندگی خاله خاور، فضایی دوگانه پدید می آورد و در انتهای داستان، این نویسنده است که تصمیم می گیرد دنیای زیبایی برای خاله خاور خلق کند. شاید به همین دلیل است که وقتی در انتهای داستان، مجید از غول درباره اینکه هدایت کجا بوده می پرسد، غول جواب دقیقی نمی دهد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب راز گمشده خاور

مشخصات کتاب راز گمشده خاور

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 144

کنگره : ‏‫‬‭PIR8243/ج742‏‫‬‭ر2 1388

دیویی : 8‮فا‬3/62[ج]

کتابشناسی ملی : ‎1‎6‎7‎8‎5‎1‎1

شابک : ‏‫‬‭978-964-506-733-3

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب راز گمشده خاور