کتاب قصه های شهر جنگی

3 از 1 نظر

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

کتاب الکترونیکی (EPUB) قصه های شهر جنگی

حجم دانلود: 15.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 237

قصه های شهر جنگی 

 کتاب قصه های شهر جنگی، مجموعه یازده داستان کوتاه از یازده نویسنده به انتخاب محسن مطلق است. در میان این نویسندگان، نام های آشنائی هم چون داوود امیریان و محمدرضا بایرامی نیز دیده می شود.

 در این مجموعه داستان که هر کدام به یک شهر اختصاص دارد و برای گروه سنی نوجوانان نگاشته شده؛ قصه ها گاه از زبان شهر و گاه از زبان یکی از اهالی این شهرها نگاشته شده و گاهی هم از زبان یکی از حیوانات (پلنگ) بیان می شوند و سعی شده تا فضای جنگ و چگونگی شروع آن و آزاد سازی تعدادی از این شهرها طوری برای بچه ها روایت شود تا تصویر ملموسی از آن زمان داشته باشند و از چگونگی شروع جنگ تحمیلی آگاهی یابند.

 این داستان ها اغلب با زاویه دید سوم شخص و دانای کل بیان می شوند که برای نوجوانان مناسب تر است و شروع هر داستان با یک نقاشی همراه شده تا شاید مخاطب نوجوان بیشتر در حال و هوای فضای قصه قرار گیرد و در ذیل هر قصه شمایی از جغرافیای آن شهر و منطقه ارائه شده است که این البته تصویری ملموس از جغرافیای هشت سال جنگ و منطقه درگیری به مخاطب خاص خود عرضه می کند.

 آنچه در مورد کلیت این قصه ها می توان گفت سادگی و صمیمت موج زننده در این قصه هاست که با احساسی مملو از حماسه و غم عجین شده است. 

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قصه های شهر جنگی

مشخصات کتاب قصه های شهر جنگی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 237

کنگره : ‏‫‭PIR4249‏‫‭/ق62 1388

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/6208

کتابشناسی ملی : ‏‫‎1‎6‎6‎4‎9‎7‎9‬

شابک : ‫‭978-964-506-710-4

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب قصه های شهر جنگی