کتاب عاشقی به سبک ون گوگ

3 از 1 نظر

صوتی عاشقی به سبک ون گوگ

حجم دانلود: 543.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 212

 عاشقی به سبک ون گوگ 

کتاب صوتی «عاشقی به سبک ون گوگ» رمانی نوشته محمدرضا شرفی خبوشان است که برنده ی جایزه ی ادبی شهید اندرزگو نیز شده است.

 خلاصه کتاب صوتی عاشقی به سبک ون گوگ

 «البرز» در خانه یکی از فرماندهان ارتش شاهنشاهی به عنوان فرزند خدمتکار بزرگ می شود. تیمسار دختری به اسم «نازلی» دارد که در کودکی همبازی البرز و در جوانی تبدیل به معشوق او می شود. البرز به دلیل عشقش به نازلی وارد ماجراهایی می شود که پدر نازلی یک سر آنهاست، رفت وآمدهای مشکوک به خانه و روابط مرموزی که پنهان مانده اند از ماجراهای این رمان است.

قسمتی از کتاب

 «به قول نازلی نقاشی آدم را کر می کند، شنوایی آدم را می برد توی رنگ ها و نقاش وقتی به نقاشی فکر می کند، یا وقتی دارد تابلویش را می کشد، هم رنگ ها را می بیند و هم رنگ ها را می شنود. بو و مزه ای که حس می کند، بو و مزه رنگ است و با دمب باریک و بلند قلم مو، لمسش را هم به تن تابلو می ریزد و گاهی اصلا هوس می کند به این لمس آنقدر میدان بدهد که از نوک انگشتش برای درهم کردن و ساختن رنگ ها استفاده کند. همیشه خدا کناره منفذها و زیر ناخن انگشت اشاره مان رنگی بود و موقع کشیدن و فکر کردن به نقاشی، صدایی غیر از رنگ نمی شنیدیم. »

 توصیفات حرفه ای و روایت قوی محمدرضا شرفی خبوشان، از دلهره ها، حسرت ها و آنچه در دل البرز می گذرد مخاطب را تا آخرین سطر داستان به جای البرز می نشاند.

 علاوه بر وجه ادبی زیبای این رمان، محمدرضا شرفی هنر نقاشی را هم به خوبی می شناخته و از آن در رمانش استفاده کرده است. «عاشقی به سبک ون گوگ» کتابی است که بعد از شنیدن آن، دوباره به سراغش خواهید رفت.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عاشقی به سبک ون گوگ

مشخصات کتاب عاشقی به سبک ون گوگ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 212

کنگره : PIR8123‭‬ ‭/ر684‏‫‭ع2 1393

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3056512

شابک : 978-600-6889-06-1‬‬‬

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب عاشقی به سبک ون گوگ