کتاب اهمیت هوش هیجانی و خوشبینی تحصیلی در یادگیری و موفقیت

3 از 1 نظر
موضوعات:

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 647.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 97

خلاصه کتاب اهمیت هوش هیجانی و خوشبینی تحصیلی در یادگیری و موفقیت

اهمیت هوش هیجانی و خوشبینی تحصیلی در یادگیری و موفقیت

کتاب اهمیت هوش هیجانی و خوشبینی تحصیلی در یادگیری و موفقیت، اثری مشترک از مائده گل نیا و زهرا باقری است.

با توجه به رسالتی که معلم در رشد دانش آموز و پرورش و تربیت نیروی انسانی در هر جامعه ای دارد، می توان به نقش پراهمیت وی در خلق آینده ای بهتر و برتر پی برد. زندگی تحصیلی هر فرد یکی از مهم ترین دوره های زندگی او محسوب می شود که بر سایر بخش های زندگی تأثیر می گذارد.

 با افزایش مشکلات رفتاری و هیجانی در کودکان و نوجوانان، از جمله استرس و افسردگی و ضعف در اعتماد به نفس، آموزش مهارت های لازم درخصوص تقویت هوش هیجانی از نگاه والدین و معلمان ضروری دانسته می شود. گرچه فرصت طلایی برای شکل گیری هوش هیجانی در سال های اول زندگی است، اما این توانایی در سطح محدودتر در طول زندگی ادامه دار خواهد بود.

با توجه به این مسئله که مهم ترین منبع سازمان ها نیروی انسانی است و استعداد و توانایی و هوش افراد منجر به افزایش کارآمدی و بهره وری سازمان ها می شود؛ بنابراین در عصر حاضر مسئله و چالش اصلی آموزش و پرورش و معلمان تلاش در جهت راهکارهایی است که میزان یادگیری، توانایی کنترل هیجانات و مدیریت روابط را افزایش دهد. ادراک بشر از هوش های انسانی بسیار محدود است و بسیاری از توانمندی های مؤثر بشر در زندگی در نظر گرفته نمی شود.

کتاب حاضر حاصل تلاش نویسندگان در جهت جمع آوری تحقیقات مستند و برجسته پژوهشگران در خصوص اهمیت هوش هیجانی، ابعاد آن، رابطه هوش هیجانی با مؤلفه های گوناگون ازجمله عملکرد شغلی، پیشرفت تحصیلی، اضطراب و...و خوش بینی تحصیلی و نقش آن در ایجاد احساس کارآمدی دانش آموزان است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 97

کنگره : ‏‫‬‮‭BF576

دیویی : ‏‫‬‮‭152/40955

کتابشناسی ملی : 7330074

شابک : 978-622-743363-0

سال نشر : 1399

نظرات