کتاب سکوی پنهان

داستان هایی واقعی از رخنه اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 364

خلاصه کتاب سکوی پنهان

معرفی کتاب سکوی پنهان 


کتاب سکوی پنهان نوشته صالح مرسی است که سید مهدی نورانی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب روایت داستان های واقعی از رخنه اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی است. رژیم اشغالگر اسرائیل سال ها است خودش را صاحب مال و جان مردم فلسطین می داند و با ساخت اسلحه و قدرت نمایی، بسیاری از کشورها را مطیع خود کرده است اما نمی داند غرورش باعث آسیب پذیری اش می شود. در این کتاب با جزئیات، ماجرای رخنه اطلاعاتی در ساز و کار این رژیم غاصب را می خوانید. 


 گزیده ای از کتاب سکوی پنهان  


عقربه های ساعت آرام آرام به نیمه شب نزدیک می شدند. پس از حدود بیست وپنج دقیقه، زنگ تلفن دفتر امین هویدی، مدیر دستگاه اطلاعات و امنیت مصر، به صدا درآمد. دستش را به سرعت به سوی تلفن دراز کرد تا گوشی را بردارد. او نیز با وجود این که غرق کار بود و برگه های فروانی را بررسی می کرد، پریشان بود و به نظر می رسید در انتظار خبر مهمی نشسته است.

- الو!

این کلمه را کوتاه و سریع بر زبان آورد و در پاسخ، چند کلمهٔ آهسته را از آن طرف شنید. صاحب صدا را شناخت. به نظر می رسید که تمام حواس او بیدار شده بودند. خواست با خوش حالی سؤالی بپرسد، ولی با صدای بلند گفت: من منتظر شما هستم.

این، قرار او با طاهر رسمی بود که دربارهٔ هیچ موضوعی تلفنی صحبت نکنند، حتی اگر تلفن، تلفن داخلی سازمان باشد. عمل کرد کاملاً سرّی در این عملیات، بی نهایت ضروری بود، زیرا به نظر می رسد عملیات بسیار سخت و پیچیده باشد.

از همان زمانی که عملیات شروع شد، به پنهان کاری و اقدامات کاملاً مخفیانه نیازمند بود. حتی کلماتی که میان آن دو دربارهٔ عملیات در تلفن رد و بدل می شد، رمزی بود. برای همین هم کلماتی که مدیر شنید، این چنین بود: «قربان! دیروقت است و جناب عالی هنوز در دفتر تشریف دارید. من برای شما یک فنجان قهوهٔ فرانسوی داغ می آورم.» این به معنای آن بود که می خواهد او را قبل از ترک اداره ملاقات کند و حامل خبری داغ برای او است.

امین هویدی گوشی را گذاشت و ناگهان با نشاط از جایش بلند شد و به سمت در اتاق گام برداشت؛ مثل این که برای دیدن او عجله داشت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها سکوی پنهان

مشخصات کتاب سکوی پنهان

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مجموعه رمان خانه عنکبوت

صفحات کتاب : 364

کنگره : ‭PJA4894‬

دیویی : ‭892/736‬

کتابشناسی ملی : 7410609

شابک : 978-600-96141-3-4

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره سکوی پنهان